Голосування за американську допомогу Україні можуть відкласти на наступний тиждень

Республіканці не задоволені новим планом допомоги Україні, та вимагають відставки Джонсона

Майк Джонсон
Джонсон заявив, що не піде у відставку, оскільки вважає себе спікером воєнного часу

Палата представників США навряд чи проголосує за надання допомоги Україні цього тижня, як очікувалося. Текст законопроекту, що складається з чотирьох частин, зокрема щодо України, ще не готовий. Республіканці не задоволені пакетом допомоги Україні, Ізраїлю та іншим союзникам, запропонованим спікером Майком Джонсоном, а також вимагають проголосувати за усунення його з посади. 

Як пише Associated Press, деякі республіканці "були в люті", що спікер Палати представників США Майк Джонсон готовий винести на голосування допомогу Україні окремо від питання кордону з Мексикою.

Член Палати представників Томас Массі переконаний, що Джонсон має дозволити Республіканській партії обрати нового лідера, а потім піти у відставку. Критика спікера викликана його зусиллями ухвалити довгоочікуване фінансування для України, Ізраїлю та інших зарубіжних союзників. Сам Джонсон заявив, що не піде у відставку, оскільки вважає себе спікером воєнного часу.

"Я не піду у відставку, і, на мою думку, це абсурдне уявлення, що хтось може внести пропозицію про відставку, коли ми просто намагаємося виконувати свою роботу. Нам потрібні жорсткі руки біля керма. Я вважаю себе спікером воєнного часу. Я не очікував, що цей шлях буде легким", - відповів він на закиди у свій бік.

За його словами, перед законодавцями стоїть "подвійний вибір": голосувати за його законопроєкт щодо допомоги Україні окремо або за ухвалений у Сенаті, про виділення грошей Україні, Ізраїлю, Тайваню та кордону, що "залишило б позаду додаткові республіканські пріоритети".

Пізніше Джонсон отримав підтримку з боку шести голів республіканських комітетів у Палаті представників, які підтримали його план розділити питання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на кілька законопроектів. Спікер Палати представників зазначив, що республіканці хочуть голосувати окремо за питання про допомогу іноземним державам і що він надасть перевагу надсиланню кожного законопроєкту окремо до Сенату, але остаточне рішення про те, чи об'єднати їх разом, ще не ухвалено.

 Законопроєкт про допомогу Україні від США

Раніше спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що має намір цього тижня внести на розгляд до конгресу окремі законопроекти про допомогу Україні та Ізраїлю. У лютому сенат схвалив пакет екстрених видатків на суму $95 млрд, що включає $60 млрд для підтримки України, а також кошти для Ізраїлю, Тайваню і гуманітарну допомогу палестинцям у секторі Газа.

Однак республіканці в палаті представників виступають за поділ допомоги Ізраїлю, Україні та іншим союзникам США. Спікер палати відмовився розглядати схвалений Сенатом пакет, вимагаючи, щоб демократи спочатку підтримали жорсткі реформи в імміграційній політиці.

Джо Байден ще у жовтні минулого року висунув ініціативу про надання Україні допомоги у розмірі 61 млрд доларів. Після цього його мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити. Спочатку республіканець наполягав на тому, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом він заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України. Однак він, на відміну від документа, схваленого Сенатом, пропонує надавати Києву гроші у вигляді кредиту.

Нагадаємо, що Спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Він розділив питання фінансування вказаних країн на окремі блоки, що підтверджують зареєстровані законопроєкти. Окремо він виділив пріоритети щодо національної безпеки Сполучених Штатів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube