Спроба Кемерона допомогти Україні з військовою допомогою від США провалилася - The Guardian

Читать на русском

Девіду Кемерону навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном

Читать на русском
Допомога від США
Кемерон у США повторив свої заклики до Конгресу розблокувати надання допомоги

Девіду Кемерону навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до США спробував переконати експрезидента Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів. Його старання, схоже, провалилися. Аргументи міністра, ймовірно, наштовхнулися на боротьбу за владу всередині Республіканської партії.

Про це пише The Guardian. За інформацією видання, британському міністру закордонних справ навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, який теоретично міг би винести законопроєкт про допомогу Україні на голосування.

Під час приватної вечері у маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді Кемерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США, щоб Володимир Путін не отримав "винагороду" за захоплення земель в Україні. Політик також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року для кожного члена альянсу будуть розроблені плани досягнення або перевиконання цільових витрат на оборону. Кемерон сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном.

На спільній пресконференції Кемерон і держсекретар США Ентоні Блінкен повторили свої заклики до Конгресу розблокувати надання допомоги. Кемерон наполягав на тому, що він приїхав до США не для того, аби "читати лекції" або втручатися у внутрішню американську політику, але сказав, що готовий відмовитися від "дипломатичної риторики", тому що він дуже емоційно ставиться до того, що США і Європа повинні об'єднатися для захисту України від агресії РФ.

"Майбутні покоління можуть озирнутися на нас і сказати, чи достатньо ми зробили, коли ця країна була захоплена диктатором, який намагався силою перекроїти кордони? Чи засвоїли ми уроки історії? І чи достатньо ми зробили?" - заявив Кемерон.

Проте, як пише The Guardian, аргументи Кемерона - як раціональні, так і емоційні - схоже, республіканці, що виступають проти допомоги Україні, продовжують погрожувати Майку Джонсону відставкою з посади спікера, якщо він поставить пакет допомоги на голосування.

Візит Кемерона до США та допомога Україні

Минулого тижня Кемерон заявив, що зустрінеться зі спікером Палати представників, республіканцем Майком Джонсоном і закликатиме його винести на голосування пакет військової допомоги Україні на 60 мільярдів доларів. Міністерство закордонних справ повідомило, що Кемерон зустрінеться з лідерами Конгресу як від Республіканської, так і від Демократичної партій. Візит відбувся 9 квітня. Очікувалося, що під час поїздки Кемерон наголошуватиме на важливості посилення економічного тиску на Росію та надання Україні "військової та гуманітарної підтримки, необхідної їй, щоб утримати лінію цього року та перейти в наступ у 2025 році".

З жовтня минулого року у США не можуть ухвалити законопроєкт про надання допомоги Україні та Ізраїлю на суму 95,3 мільярда доларів США. З них понад 60 млрд доларів - для України.

Документ у лютому схвалив Сенат США. Надалі це ж саме має зробити Палата представників, але її спікер Майк Джонсон досі не поставив на голосування це питання. Він обіцяв зробити це, коли Конгрес повернеться з великодніх канікул - після 9 квітня.

У Верховній Раді очікують на позитивне рішення Конгресу США щодо пакета військової допомоги до кінця квітня. Голова Комітету ВРУ із зовнішньої політики Олександр Мережко заявив, що для отримання допомоги потрібно переконати невелику групу крайньо-правих республіканців не блокувати це питання. Адже загалом Україна продовжує мати двопартійну підтримку у Конгресі США - і з боку демократів, і з боку республіканців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.