У США зробили перший крок до надання Україні $61 мільярда допомоги

316 конгресменів висловились за те, щоб винести на розгляд законопроєкти про допомогу, 94 - проти

У США зробили перший крок до надання Україні $61 мільярда допомоги
Конгрес США

Палата представників США 19 квітня здійснила важливий крок до надання довгоочікуваної допомоги Україні, проголосувавши за те, щоб винести на свій розгляд відповідний законопроєкт. 316 конгресменів висловились за те, щоб винести на розгляд законопроєкти про допомогу, 94 - проти.

Про важливе голосування повідомляє Європейська правда. Зазначається, що для ухвалення рішення було достатньо простої більшості у 218 голосів.

20 квітня, в суботу, Палата представників розгляне чотири законопроєкти про іноземну допомогу, включаючи допомогу Україні, а також протидію Росії, Ірану та Китаю.

Протягом дня члени палати обговорять та проголосують за поправки до цих законопроєктів. До "українського" пакета допустили чотири правки, дві з яких пропонують повністю виключити невійськову допомогу Україні, ще одна прагне замінити всі суми в пакеті на нулі, а четверта забороняє витрачати економічну допомогу на урядові зарплати.

Пакет законопроєктів, який включає підтримку України, в середу вніс спікер Палати представників Майк Джонсон. Він передбачає виділення близько 61 мільярда доларів на допомогу Україні та її союзникам.

У разі успішного проходження в Палаті представників чотири законопроєкти будуть направлені до Сенату єдиним пакетом. Остаточне затвердження допомоги завершиться після підписання президентом США Джо Байденом.

Раніше Байден вже висловив підтримку цьому пакету ініціатив. 18 квітня він заявив, що "негайно підпише цей закон". Президент США також розповідав виданню The Wall Street Journal, що у разі ухвалення конгресом рішення про військову допомогу Україні та Ізраїлю країна направить Києву ракети Patriot, зроблені в Аризоні, ракети Javelin, зроблені в Алабамі, та артилерійські снаряди, зроблені в Пенсільванії, Огайо та Техасі.

Як повідомила кореспондентка української служби Голос Америки Катерина Лісунова, завтрашнє засідання має бути приблизно о 20:00-20:30 за Києвом. Після цього законопроєкт надійде на розгляд Сенату Конгресу, більшість якого на відміну від Палати представників мають демократи. Демократична фракція у верхній палаті Конгресу вже сигналізувала про готовність забезпечити оперативне схвалення пакету. Потім він буде підписаний Байденом і набуде чинності закону.

У США зробили перший крок до надання Україні $61 мільярда допомоги 1

 Багатомісячна дискусія

Спочатку американська адміністрація - кілька місяців тому - направила до Конгресу єдиний запит на додаткові бюджетні асигнування у 2024 фінансовому році, що розпочався у США 1 жовтня, насамперед для надання допомоги Ізраїлю та Україні, а також для протидії Китаю та Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Загалом з цією метою виконавча гілка влади на чолі з Байденом хотіла отримати близько $106 млрд. Києву з них призначалося близько $61 млрд.

Проте законопроєкт виявився фактично блокованим через небажання багатьох республіканців у Палаті представників та Сенаті продовжувати надавати Україні фінансову підтримку. Сенат за підтримки низки республіканців 13 лютого ухвалив альтернативний варіант законопроєкту, який передбачає виділення $95 млрд на військову допомогу Ізраїлю, Тайваню та Україні. Проте на голосування у Палаті представників Джонсон його так і не поставив.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що директор ЦРУ Білл Бернс допустив ймовірну поразку України у війні без допомоги США. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube