У Великобританії не впевнені, що ЗСУ намагатимуться утримати захоплені території у разі контрнаступу РФ
У Лондоні припускають, що Росія контратакує в Курській області до зими. Це може відбутися наприкінці жовтня. Західні аналітики сходяться на думці, що українці при цьому не захочуть утримувати всі завойовані позиції.
Говорячи про цілі операції, британська газета The Times ставить під сумнів заяву Києва, що це потрібно для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. При цьому видання зазначає, що побоювання щодо ядерної ескалації, на яку натякає РФ після настання ЗСУ, перебільшено.
"Минулого тижня український президент припустив, що вторгнення було спрямоване на те, щоб забезпечити майбутні мирні переговори на умовах України. Але ніхто не думає, що переговори можливі до весни, а швидше за все навіть осені 2025 року", - йдеться у статті.
Насправді вважає видання, Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення позиції президента Володимира Зеленського, припускає The Times.
"Його демократичний мандат минув у травні, і тепер його єдиним авторитетом є військовий стан", - зазначає видання.
Також газета пише, що поява в Курській області танків Challenger 2 була свідомим рішенням нового британського кабінету. З чого можна дійти невтішного висновку, що Британія заздалегідь знала операції і допомагала до неї готуватися.
"Рішення Кіра Стармера і Джона Хілі (прем'єра і міністра оборони - ред.), прийняте минулого тижня, було не зміною політики, а зміною тону, щоб бути більш відкритими щодо ролі Британії у спробі переконати ключових союзників зробити більше для надання допомоги", - йдеться у статті.
Що ж до засобів далекобійної поразки, на які Україна вимагає дозволу, щоб завдавати ударів по Росії, видання пише, що ведуться консультації з союзниками. Зокрема, Лондон наполягає, щоб паралельно такий дозвіл надали США та Німеччина.
Експерти зазначають, що Україна провела класичний контрудар, змусивши Росію відволікти силу та увагу на Курську область. Але якщо ЗСУ при цьому сподівалися послабити наступ Росії на Донбасі, цей план поки не виправдався, констатують у Британії.
"Якщо Київ сподівався, що Росія негайно відверне війська з України, щоб відбити Курську область, то російські генерали, схоже, натомість скористалися відсутністю чотирьох добірних українських бригад, щоб продовжити наступ у районі Покровська та Часового Яру", - підсумовує The Times.
Підрозділи ЗСУ вранці 6 серпня розпочали військову операцію із метою захоплення території у Курській області, їхнє просування було блискавичним. У Курській, Бєлгородській та Брянській областях окупанти запровадили режим контртерористичної операції.
Прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр раніше заявила, що США не брали участь у плануванні чи підготовці атаки на Курську область, наголосивши, що "ці наступальні дії має коментувати сам Київ". Проте радник голови офісу Володимира Зеленського Михайло Подоляк заявив, що країни Заходу знали про плани ЗСУ.
Вдень 16 серпня українські захисники знищили стратегічний міст у Курській області, відрізавши таким чином понад три десятки населених пунктів РФ. Ще один міст у селищі Званне потенційно також невдовзі буде зруйновано. Понад 700 російських окупантів опинилися у пастці ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.