Миколаївський чиновник заявив, що дуже мотивовані люди йшли в армію на початку повномасштабного вторгнення Росії
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім вважає, що проблеми з мобілізацією відбуваються тому, що чоловіки не розуміють, скільки їм доведеться воювати. Питання з демобілізацією досі актуальне, але ніхто його не вирішує.
Про це Кім розповів в інтерв'ю ТСН. Дуже мотивовані люди, за його оцінками, йшли в армію на початку повномасштабного вторгнення Росії. Тепер же всі люди втомилися від війни. За словами Кіма, загибель українців на фронті, відбивається на інших людях і вони відповідно реагують.
"Якщо було два-три роки й все змінювалося, то всі б спокійно йшли. Через те, що війна затягнулася, це важке питання. Я сам аналізував і вважаю, що треба йти. Більшість людей має мою позицію: я не дуже хочу, але якщо буде повістка, піду", - каже голова ОВА.
Головне питання, яке бентежить людей, полягає в термінах демобілізації та неможливості планування життя. Водночас усі розуміють, що росіяни зупиняться тільки там, де їх рішуче зупинять.
"Сказали б - три роки, я піду і буду працювати. Скажіть, коли я відпрацював своє? І це питання недопрацьоване", - вважає Кім.
Він додав, що на фронті найефективнішими воїнами будуть хлопці віком 18-25 років. Такі військові молоді, сильні та мають талант до освоєння нових технологій.
"Чи правильне це рішення (зниження мобілізаційного віку - ред.)? Я не маю даних, наскільки це необхідно", - підсумував керівник ОВА.
Віталій Кім дуже просто пояснив, чому чоловіки не хочуть ідти на війну: конфлікт затягнувся, всі втомилися. pic.twitter.com/Xc5GbKD2MQ
— Інформатор (@informatorua) January 24, 2025
В Україні наразі розробляють законопроєкт про демобілізацію військових. Міноборони поки не передає його в уряд та Верховну Раду, оскільки працює над механізмами заміни демобілізованих. Часу на це потребують як мінімум до кінця березня.
У законопроєкті, який має визначити умови та порядок звільнення військовослужбовців зі служби, основну увагу буде зосереджено на ротації підрозділів, які перебувають на першій лінії. Дискусії щодо механізмів демобілізації ще тривають.
Саме створення та підготовка резервів для заміни військовослужбовців є основною перепоною для проведення процесу демобілізації. У грудні 2024 Українська правда з посиланням на джерела повідомила, що в Міноборони просять оборонний комітет ВРУ відтермінувати до 18 березня 2025 року строки підготовки законопроєкту про умови демобілізації.
Нещодавно у Раді пояснювали, що в Україні найближчим часом не буде масової демобілізації військових, які відслужили кілька років. Звільнити зі служби можуть хіба що окремі категорії військовослужбовців. Демобілізація можлива за обставин, коли ситуація на полі буде така, коли ворог відступатиме з українських територій.