У Раді пояснили, чи відбудеться масова демобілізація до завершення війни

Для демобілізації також мають бути адекватні механізми залучення до Збройних Сил, бо звільнених військових треба буде замінити іншими

Демобілізація
Звільнити зі служби можуть окремі категорії військових

В Україні найближчим часом не буде масової демобілізації військових, які відслужили кілька років. Звільнити зі служби можуть хіба що окремі категорії військовослужбовців. Підстави для відставки існують та ними щомісяця користуються багато захисників.

Про це повідомив депутат Верховної Ради, член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. За його словами, демобілізація можлива за обставин, коли ситуація на полі буде така, коли ворог відступатиме з українських територій.

"В мене немає оптимізму, що найближчим часом ми передбачимо можливість для масового звільнення з військової служби", - заявив нардеп.

Веніславський наголосив, що для демобілізації також мають бути адекватні механізми залучення до Збройних Сил. Бо звільнених військових треба буде замінити іншими.

"Про демобілізацію до завершення війни, скасування воєнного стану йтися не може в принципі. Бо це не лише звільнення з військової служби, це переведення всієї економіки з військових рейок на цивільні. Ми можемо говорити виключно про гіпотетичне звільнення зі служби певної категорії військовослужбовців. Підстави для звільнення вони існують і зараз, і ними користується щомісяця значна кількість людей", - заявив Веніславський, але не уточнив про які підстави йдеться. Ймовірно, він мав на увазі поранення та визнання непридатним до служби.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/150556

Демобілізація в Україні

В Україні наразі розробляють законопроєкт про демобілізацію військових. Міноборони поки не передає його в уряд та Верховну Раду, оскільки працює над механізмами заміни демобілізованих. Часу на це потребують як мінімум до кінця березня.

У законопроєкті, який має визначити умови та порядок звільнення військовослужбовців зі служби, основну увагу буде зосереджено на ротації підрозділів, які перебувають на першій лінії. Дискусії щодо механізмів демобілізації ще тривають. Відповідальним за це президент Володимир Зеленський 9 січня назвав прем'єра Дениса Шмигаля.

Саме створення та підготовка резервів для заміни військовослужбовців є основною перепоною для проведення процесу демобілізації. У грудні 2024 Українська правда з посиланням на джерела повідомила, що в Міноборони просять оборонний комітет ВРУ відтермінувати до 18 березня 2025 року строки підготовки законопроєкту про умови демобілізації. Хоча у квітні 2024 року парламентський комітет з питань нацбезпеки й оборони, який рекомендував уряду розробити окремий законопроєкт про демобілізацію, закладав на це вісім місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube