New York Times: за рік війни Китай відправив росії безпілотників на 12 мільйонів доларів

Стабільні поставки БПЛА в умовах сучасної війни є не менш важливими, ніж постачання артснарядів та патронів

Китайські дрони
Піднебесна допомагає рф обходити санкції

Китайські компанії, тільки за офіційними даним, поставили до росії безпілотників на суму 12 мільйонів доларів. З Піднебесної надсилали продукцію 26 різних марок. Але застосувати санкції проти них уряду США буде доволі важко.

Поставили безпілотників на 12 мільйонів доларів

За час повномасштабної війни китайські компанії надіслали росіянам безпілотники на суму понад 12 мільйонів доларів. Такі масштаби постачання свідчать про те, що Пекін підтримує кремль, хоча й намагається не робити цього занадто демонстративно, вважає New York Times.

Безпілотники рф
І росія, і Україна використовує на війні китайські промислові безпілотники. Фото: Asahi

За офіційними даними російської митниці, за рік після вторгнення Китай продав країні-агресору безпілотників та запчастин до них на суму понад 12 мільйонів доларів. Ймовірно, ще більший потік технологічних засобів надходить контрабандою та через дружні до рф країни, такі як Казахстан, Пакистан і Білорусь.

Які компанії продають росії безпілотники

Половину безпілотників, які постачають до росії, виробляє DJI. Хоча компанія заявила, що призупинила поставки в росію та Україну, щоб не брати участь у «конфлікті»,до ВС рф і далі йдуть надходження цієї продукції. У Сполучених Штатах Міністерство торгівлі ще у 2020 році заборонило американським компаніям продавати DJI технологічні компоненти без прямого дозволу уряду. Тому компанія виправдовується, що їй важко прослідкувати логістичні ланцюжки. На другому місці за кількістю проданих безпілотників був бренд Autel. Компанії-експортери продали продукції цієї фірми на майже 2 мільйони доларів, остання партія була відвантажена в лютому 2023 року.

New York Times повідомляє, що майже 70 китайських компаній-експортерів загалом продали в росію 26 різних марок китайських безпілотників. Бренди заявляють, що не знали про надходження своєї продукції до росії і не можуть контролювати всі шляхи постачання.

Потік буде важко зупинити

Адміністрація Байдена має намір застосувати жорсткі санкції щодо компаній, які продають підсанкційні товари росії, але це буде важко зробити. Поставки від компанії-виробників, проходили через дрібних посередників та компанії-одноденки.

Можливо, дрони містять також американські чіпи. Про це важко судити, адже задля того, щоб ускладнити пошук, порушники санкцій надають на митниці розпливчасті описи продуктів. Цим вони ускладнюють американський експортний контроль.

В умовах сучасної війни безпілотники є витратним матеріалом. Поповнення їхніх запасів стало настільки ж критичним, як і постачання артилерійських снарядів і куль. До слова, близько половини дронів, якими користуються ЗСУ, теж виробляє DJI.

Китайські безпілотники
Поки що не йдеться про військові безпілотники. Фото: Woi Wrj

Ситуація з безпілотниками ще раз демонструє наскільки важливим союзником для кремля став Китай. Навіть мовчазна підтримка лідером Китаю Сі Цзіньпіном нових поставок БПЛА може стати значною довгостроковою перевагою російського режиму.

Раніше ми писали про те, що Сі Цзіньпін, під час свого візиту до москви, запросив путіна відвідати Китай. Інформатор також аналізував, як минув перший день візиту китайського лідера і про що говорили диктатори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube