Деколи нікому непотрібні скарби в коморі та шафах з'їдають весь життєвий простір
Багато людей схильні до ностальгії – болісної туги за минулим. Саме тому вони зберігають речі, які нагадують про колишні дні. Втім, запитання, яке психологи часто чують від своїх рідних, друзів і пацієнтів – чому я це зберіг? Отже, так само часто люди зберігають речі, про які з часом навіть не пам'ятають, навіщо вони подовжили їм життя. Дипломований клінічний психолог, чиї дослідження зосереджені на характеристиці, оцінці та лікуванні розладу накопичення, особливо у дорослих віком від 60 років, пояснив, як безболісно позбуватися зайвих речей. Про це йдеться в матеріалі ScienceAlert.
Зазвичай з віком людям стає складніше приймати рішення, в тому числі, щодо того, яких речей слід позбутися. Крім того, як наполягають психологи, деякі люди можуть зберігати речі через бажання допомогти іншим. Таким чином, люди можуть зберігати речі не тільки через страх їхньої втратити, а тому, що їх збереження відповідає їхнім цінностям.
Тримати речі, які мають сентиментальну цінність або можуть бути корисними в майбутньому, є природною частиною дорослішання. Однак у деяких людей ця тенденція тримати речі з часом зростає до такої міри, що це врешті відповідає критеріям розладу накопичення.
Розлад накопичення – це психіатричний стан, який визначається труднощами відмовлятися від наявного майна. Для дорослих із клінічно важким розладом накопичення це призводить до такого рівня домашнього безладу, який погіршує повсякденне життя і навіть може створити небезпеку пожежі.
Цінності – це все, що рухає нами, і може включати сім’ю, віру чи бажання допомогти іншим. Отже, якщо ви хочете допомогти рідним чи самі прагнете очистити своє помешкання від зайвих речей, згадайте, кому ці речі можуть бути потрібними й корисними. І дійте!
Ось практичні крокивід психологів, які люди можуть зробити, щоб упорядкувати свій будинок.