8 фраз, які остаточно зруйнують стосунки з партнером: поради психологів

Читать на русском

Стоп-слова та вирази, які не варто вживати, з'ясовуючи любовні стосунки.

Читать на русском
Стосунки, кохання, пари
Ці фрази можуть вас розлучити: чого не варто говорити під час конфліктів у парі.

Стоп-слова та вирази, які не варто вживати, з'ясовуючи любовні стосунки.

Конфлікти є у всіх парах. Але треба знати, як правильно їх розрулювати, і чого не бажано говорити партнеру, якщо ви ще плануєте бути разом. Психологи визначилися з добіркою слів та виразів, які парам не слід говорити одне одному, аби зміцнити стосунки. Інформатор публікує їхній перелік.

"Я ніколи цього не говорив (говорила)!"

На переконання психологів, ця фраза не має жодного сенсу, як і спростовування чи доведення її правдивості. В незалежності від того, говорили ви щось чи ні, і як саме звучало формулювання, очевидно одне, якщо виникло непорозуміння, ваш партнер зрозумів вас неправильно. Краще приділіть увагу тому, аби домовитись тут і зараз, с не намагайтеся довести, хто правий, а хто ні. Натомість можна відповісти: можливо, я висловився (висловилась) невдало, через що ти мене неправильно зрозуміла (зрозумів). 

Узагальнення "Ти завжди…" та "Ти ніколи…"

Ці терміни часто є перебільшеннями, і вони не визнають зусиль, які намагається докласти ваш партнер, аби зберегти стосунки, зазначає в своїму матеріалі NYTimes. Натомість варто зосередитись на наявному непорозумінні. Звісно, ви можете сказати, що помітили тенденцію, але узагальнювати проблему не варто, бо це образливо. 

Доречним може бути тільки таке узагальненя: "Ти завжди змушуєш мене сміятися!"

Застереження замість згоди "Так, але ..."

Знайомий діалог: "Ти спізнився (лась) на 10 хвилин", - "Так, але ти спізнився минулого тижня". Саме ось це "але" й знецінює почуття партнера. Замість того, щоб захищатися, спробуйте сказати щось на кшталт: "Я тебе почув!"

Порівняння "Будь кимось іншим"

"Ти маєш бути більше схожим (схожою) на  ..." Чи варто пояснювати, що порівнювати свого партнера з кимось іншим - ніколи не є чудовою стратегією! Всі ми різні люди, тому не варто принижувати партнера порівняннями. Також вони здатні спровокувати ревнощі до того, з ким порівнюють, в людей із заниженою самооцінкою. 

Натомість зосередьтеся на розмові про власні потреби. Це може змусити вас почуватися більш вразливим, але це набагато продуктивніше.

Ще одне порівняння "Це ніколи не було проблемою в інших моїх стосунках"

Ця словесна бомба підриває ту довіру, яку ви маєте з партнером, переконані психологи. Приховане повідомлення в неї таке: "Проблема, яку ми маємо в цих стосунках, через тебе". Замість цього просто поясніть партнеру, що саме вас не влаштовує і як ви хотіли б, аби він вчиняв. Якщо, звісно, мова не про індивідуальні кордони чи індивідуальні риси. 

Спроба звільнитись від відповідальності: "Ти надмірно реагуєш"

Жодна людина не бачить себе зі сторони, і якщо реакція вашого партнера вкладається в загальноприйняті норми соціальної поведінки - вона має право існувати, пояснили психологи. Часто цю фразу говорять для того, аби зняти із себе відповідальність, зазначили вони. 

Тож замість неї краще сказати ображеному партнерові: "Добре, я слухаю. Розкажи мені більше. Допоможи мені зрозуміти, чому тобі важко".

Фраза "Заспокойся"

Спонукання вашого партнера бути спокійніше майже завжди має протилежний ефект. Це як додавати олію у вогонь. Той самий ефект має фраза: "Ти божевільний (а)!"

Хвилюється один з партнерів чи обоє, зробіть невелику паузу в спілкуванні, щоб заспокоїтися. Можна обережно запитати партнера: "Що тобі зараз потрібно?"

Знецінення "Це не так вже й важливо"

Коли ви говорите, що якесь із занепокоєнь вашого партнера несерйозне, це транслює байдужість та неповагу.  Ви не можете виміряти, як щось відчуває хтось інший, тож не говоріть подібних речей, порадили психологи. 

Замість цього шанобливо визнайте, що у вас різні точки зору. Потім попросіть свого партнера допомогти вам зрозуміти, чому проблема важлива, і запропонуйте будь-яку підтримку, яку ви можете надати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.