Найбільші IT-компанії України відзначили зручність бронювання співробітників через Дію

ІТ-компанії Luxoft Україна, Intellias та Ciklum бронюють у рази більше фахівців через "Дію", ніж могли це робити у паперовій формі. Процедура значно спростилася, хоча всіх співробітників забронювати не вийде

Бронювання в сфері IT
Бронювання в сфері IT

Найбільші IT-компанії України констатують, що в електронному вигляді забронювати своїх співробітників стало значно простіше. Завдяки використанню бронювання у Дії замість паперової бюрократії вся процедура займає від 20 хвилин на кожного співробітника. Про це журналістам Forbes розповіли представники компаній Luxoft Україна, Intellias та Ciklum.

На травень було заброньовано 4000 айтівців, що становить 1% від індустрії, де за підрахунками профільної асоціації IT Ukraine на лютий було 346 000 фахівців. Порахувати актуальну цифру заброньованих через «Дію» айтівців на зараз неможливо, оскільки в послузі не передбачено технічної можливості рахувати їх по галузях, відповіли Forbes Ukraine в пресслужбі Мінцифри. 

Найбільші ІТ-компанії витрачають на бронювання одного співробітника від 20 хвилин до одного дня, свідчать дані надані Luxoft Україна, Ciklum, EPAM Україна та Intellias.  Раніше Luxoft Україна та Intellias очікували бронь до трьох місяців, повідомими компанії у коментарі для Forbes.

«Стикалися з випадками, коли документи губилися між Міноборони та Мінекономіки, — каже керівниця операцій з управління персоналом Ciklum Марія Шубцова. — Це затягувало процес практично вдвічі, тож рішення надходило через чотири місяці». Компанія має 16 заброньованих фахівців. У липні-вересні 2023-го було лише 4.

Після появи бронювання в «Дії» стало легше, бо це відносно простий і зрозумілий механізм, каже віцепрезидент з управління талантами Intellias Роман Гапачило. «Усі, кого ми подавали на бронювання отримали позитивну відповідь», — додав він. У липні-вересні 2024-го компанія забронювала 100 фахівців. За аналогічний період 2023-го було 55.

Ключові переваги нового механізму — оперативність, автоматичне відображення інформації в «Резерв+» та переведення на спецоблік, каже старша директорка з розвитку талантів «ЕРАМ Україна» Наталія Колядко. «Це зменшує бюрократію та ризики зловживань порівняно з попередніми процедурами», — додає вона, не розкриваючи кількість заброньованих. 

«Економимо купу паперу», — ідеться у відповіді пресслужби «Luxoft Україна» на запит Forbes. Компанія має 47 заброньованих фахівців. У липні-вересні 2023-го вона забронювала дев’ятьох спеціалістів.  

Втім, швидківне бронювання не розв’язує проблеми для сервісного IT бізнесу, каже Гапачило з Intellias. «Клієнти хочуть мати на проєкті не 50% спеціалістів, а 100%, щоб бути впевненим, що усі домовленості за контрактом будуть виконані». Інакше замовники можуть й надалі обирати компанії з інших країн», — додає він.

У «Luxoft Україна» та Ciklum теж не відчули впливу бронювання через «Дію» на залучення клієнтів.

«Оцінити масштаб впливу нового інструмента складно, — каже Шубцова з Ciklum. — Досі не вирішена низка аспектів, яка б розблокувала шлях до бронювання більшої кількості персоналу». 

Коли можуть анулювати бронювання від мобілізації

В Україні певні категорії військовозобов'язаних чоловіків мають право на відстрочку від призову, а також можуть бути заброньованими компаніями, підприємствами та організаціями. Проте є певні підстави, коли бронювання від мобілізації можуть анулювати. 

Анулювання бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі документів, які подають органи влади чи підприємства. Після цього у військовозобов'язаного протягом п'яти днів мають вилучити витяг про бронювання, а також повідомити ТЦК. Надана бронь анулюється, якщо:    

  • минув термін дії,
  • завершено виконання мобілізаційного завдання,
  • підприємство втратило статус критично важливого,
  • завершено виробництво товарів (робіт та послуг) для військових,
  • орган влади, місцевого самоврядування, компанію чи підприємство ліквідовано,
  • військовозобов'язаний звільнився.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube