Анулювання бронювання від мобілізації в Україні - у яких випадках це можливо

Бронь - це особлива відстрочка від мобілізації, яка надається співробітникам важливих для держави підприємств, але в деяких випадках її можуть анулювати

Бронювання
Бронювання від мобілізації можуть анулювати у деяких випадках

В Україні певні категорії військовозобов'язаних чоловіків мають право на відстрочку від призову, а також можуть бути заброньованими компаніями, підприємствами та організаціями. Проте є певні підстави, коли бронювання від мобілізації можуть анулювати. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України №76.

Анулювання бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі документів, які подають органи влади чи підприємства. Після цього у військовозобов'язаного протягом п'яти днів мають вилучити витяг про бронювання, а також повідомити ТЦК. Надана бронь анулюється, якщо:

  • минув термін дії,
  • завершено виконання мобілізаційного завдання,
  • підприємство втратило статус критично важливого,
  • завершено виробництво товарів (робіт та послуг) для військових,
  • орган влади, місцевого самоврядування, компанію чи підприємство ліквідовано,
  • військовозобов'язаний звільнився.

Як анулювати бронювання звільненого працівника в Дії

На офіційній сторінці Дія у Facebook відповіли, що наразі на порталі такої можливості немає. Також було порекомендовано звернутися до Міністерства економіки України з обґрунтованим поданням щодо анулювання бронювання.

Хто сплачуватиме за економічне бронювання

За економічне бронювання працівників сплачуватиме роботодавець, при цьому він не зможе забронювати більше ніж 30% або 50% чоловіків. Про це в ефірі "Київ24" розповів народний депутат, член комітету Верховної ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

"У нас в комітеті з питань економічного розвитку було розроблено декілька концепцій, в рамках яких, власне, і передбачався запуск суспільної великої дискусії щодо можливості запровадження економічного бронювання. Тому суми, які там передбачені, це від 20-30 тисяч гривень та гібридний формат, про який все суспільство вже і так дискутує", - сказав Кицик.

За його словами, саму суму бронювання сплачуватиме роботодавець. Він додав, що очікується фіналізоване рішення від Кабміну, який своїми постановами має відрегулювати або розширити перелік людей, які допускаються до такого бронювання.

"І не за всіх чоловіків заброньованих, а там йде обмеження від 30% до 50% залежно від того, як уже буде кінцеве рішення прийняте. Нагадаю, що його на цей момент немає", - додав Кицик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube