Укрпошта вже отримала близько шести тисяч повісток, щоб надсилати військовозобов'язаним. Нардеп повідомив, які проблеми через це можуть виникнути у чоловіків мобілізаційного віку
В Україні розпочали централізовано обмінюватися повістками в електронному форматі. Документи з е-підписами начальників територіальних центрів комплектування (ТЦК) автоматично надійшли до серверів "Укрпошти" 17 вересня. Народний депутат, член фракції політичної партії "Слуга народу" Ігор Фріс попередив про потенційні проблеми для військовозобов'язаних через початок розсилки повісток.
Представники Командування Сухопутних військ ЗСУ повідомили, що Національний оператор поштового зв'язку отримав близько 6000 повісток для виклику військовозобов'язаних до ТЦК. Повістки, згенеровані Реєстром військовозобов'язаних і підписані електронними підписами начальників територіальних центрів комплектування ЗСУ, мають спеціальний QR-код.
Ці документи видрукувала "Укрпошта" і тепер надсилає за домашніми адресами військовозобов'язаних рекомендованими поштовими відправленнями. Військовозобов'язаним протягом 14 днів треба явитися до ТЦК після отримання повістки.
Ігор Фріс в ефірі телеканалу "Новини.Live" заявив, навіть якщо особа не отримала повістку через неправильно оформлені відправлення поштою, її можуть очікувати серйозні наслідки, зокрема арешт рахунків чи майна.
Як додав нардеп, людина може не знати про недоставлену повістку, але водночас стати зобов’язаною перед державою.
"Може виникнути величезний колапс у самій системі, коли пошта не буде справлятися з доставкою подібних повісток, коли доставка таких повісток, або їх не доставка, буде невідповідним чином оформлена, про що особа навіть і знати не буде, але одночасно з цим у неї виникнуть відповідні зобов'язання перед державою, і я очікую, що тут може статися величезна проблема для цілого суспільства", — сказав Фріс.
Речник Полтавського ТЦК Роман Істомін розповів, що ця практика має на меті оперативно розшукати військовозобов’язаних. Він пояснив, що такий спосіб дозволяє знайти громадян, які не працюють і яких неможливо викликати іншим чином.
"Повістка поштою — це спосіб оперативного розшуку громадян та зменшення навантаження на особовий склад", — сказав він.
Повістка вважається врученою, навіть якщо особа відмовляється її отримати або відсутня за місцем реєстрації, що визначено у постанові № 560. Розсилка повісток є стандартною процедурою для всіх військовозобов’язаних, незалежно від оновлення даних. Після отримання повістки можуть як викликати на ВЛК, так — і до навчальних центрів, якщо всі дані підтвердять, а особа не має відстрочки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, хто з українців першими отримає повістки поштою. Також Інформатор писав детально, що потрібно знати про відправлення повісток поштою аби не опинитися в суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.