Процедура бронювання включає розгляд документів Міністерством оборони і Міністерством економіки, які ухвалюють рішення впродовж 15 робочих днів
Через повномасштабну війну та загальну мобілізацію всі чоловіки з 25 до 60 років мають вступити до лав ЗСУ. І не всі з них мають право отримати відстрочку. Про це йдеться у Законі України про мобілізацію №10449.
Існує категорія громадян з досвідом військової служби, які не можуть отримати відстрочку від мобілізації. Зокрема, мова йде про:
Міністерство оборони України розглядає документи на бронювання в строк до 10 робочих днів з моменту їх отримання. Потім документи передаються до Міністерства економіки України, яке ухвалює рішення про бронювання військовозобов'язаних протягом п'яти робочих днів. Для оформлення відстрочки з бронювання Мінекономіки надсилає відповідне рішення:
Потім Міноборони у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних ТЦК та СП. Варто додати, що парламент запропонував рішення у вигляді так званого "економічного бронювання". Розглядається два можливі варіанти його реалізації.
Бронювання – це надання тимчасової відстрочки (до дванадцяти місяців) від мобілізації (призову) працівникам підприємств, компаній, установ чи організацій, які є критично важливими для забезпечення обороноздатності держави. Порядок бронювання військовозобов’язаних регламентує постанова Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 5 червня 2024 року № 650). За наявності підстав передбачена можливість продовження терміну бронювання. Бронювання від мобілізації надається у зв’язку з працевлаштуванням на підприємствах, компаніях, установах чи організаціях, які є критично важливими для забезпечення обороноздатності чи економіки держави. Натомість право на відстрочку від мобілізації залежить від наявності підстав, визначених у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію". Інформацію, чи заброньований працівник, можна отримати у свого роботодавця, з електронного кабінету військовозобов’язаного Резерв+ або звернувшись до ТЦК та СП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.