Наукова хитрість, яка допоможе підготуватися до будь-якого іспиту

Ця техніка запам'ятовування готує мозок до засвоєння більшої кількості інформації

Здоров'я, психика, мозок, пам'ять, корисні поради, техніка
Можна використовувати новизну, щоб підготувати себе до навчання!

Коли ви готуєтеся до іспитів, іноді може здаватися, що вся інформація, яку вам потрібно запам'ятати, не поміститься у вашому мозку. Але є способи створити правильні умови, щоб зробити ваше навчання максимально ефективним. Дослідження науки про мозок і пам'ять показує, що можна використовувати новизну, щоб підготувати себе до навчання, а вже знайомий матеріал - щоб організувати свою пам'ять і зберегти знання, пише ScienceAlert.

Незнайоме - це гачок для мозку 

Для початку це може означати прогулянку в незнайомій частині вашого району або перший перегляд якогось твору мистецтва, можна навіть онлайн. Ймовірність того, що ви запам'ятаєте нову інформацію, вища, якщо ви щойно відвідали незнайоме місце.

Вчені провели дослідження, де люди засвоювали нову інформацію і при цьому переглядали нові для себе локації у віртуальному середовищі. Пізніше їм показували вже знайоме віртуальне середовище і таке, якого вони раніше не бачили. Крім того, учасникам пропонували запамятати нові слова. Цікаво, що учасники, які досліджували нове середовище, зазвичай запам'ятовували більше слів.

Отже, новизна може підготувати мозок до навчання. Але вже після того, як ви підготували свій мозок до вилазки в невідоме, настав час використовувати знайоме.

Чому знайоме - важливе

Вивчення абсолютно нової інформації часто є дуже складним завданням. Студенти іноді повідомляють, що прочитали кілька сторінок, але не пам'ятають, про що. Отже, важко запам'ятати щось, якщо воно дуже відрізняється від того, що ви вивчали раніше.

Мозок любить асоціації.
Мозок любить асоціації.

Мозок любить категоризувати та маркувати інформацію, а наша пам'ять організована за категоріями. Такі асоціації пам'яті є вирішальними під час пошуку інформації в пам'яті, оскільки пов'язана інформація може працювати як підказка для запам'ятовування. Це і є так звана схема пам'яті.

Коли вам потрібно вивчити щось нове, ваш мозок намагатиметься класифікувати цю інформацію. Якщо можна встановити зв'язок з чимось, що ви вже знаєте, цю інформацію можна легше інтегрувати в існуючу схему пам'яті. Тож, підготовка до тесту є ефективнішою, якщо ви вже щось знаєте з цієї теми, оскільки це дозволяє вам помістити нову інформацію в існуючу схему пам'яті та легше знайти її пізніше.

Встановлення зв'язків

Але підготовка до іспитів часто означає вивчення абстрактних понять. Пов'язані схеми пам'яті недостатньо розвинені для менш конкретної інформації, що ускладнює запам'ятовування нової інформації.

Розберемо на прикладі. Більшість студентів-хіміків знають, що банани багаті на калій, тоді як кухонна сіль - це хлорид натрію. Це просте зображення показує стан нейрона в стані спокою: багато калію всередині та багато хлориду натрію зовні клітини. Але коли нейрон збуджується, відкриваються іонні канали, і завдяки законам дифузії калій витікає назовні, а хлорид натрію потрапляє в клітину.

Так запам'ятати цей процес - набагато простіше.
Так запам'ятати цей процес - набагато простіше.

Зображення полегшило інтеграцію нових знань у існуючу схему, оскільки воно пов’язувало нову, абстрактну інформацію з добре відомими елементами - бананом і кухонною сіллю.

Тому під час підготовки до іспиту може бути корисним подумати про те, як нова інформація, яку ви намагаєтеся запам’ятати, пов’язана з тим, що ви вже знаєте. Навіть якщо ця інформація не має безпосереднього відношення до іспиту. 

Тож, якщо ви спочатку прогуляєтеся в новому місці, це на краще. Сподіваємося, ці поради допоможуть вам перетворити складний екзаменаційний матеріал на незабутні й веселі спогади!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube