"Вони можуть укласти угоду. А можуть не домовитися. Вони можуть колись бути російськими, а можуть колись не бути російськими."
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
«Насильство щодо військовослужбовців - неприпустиме. Розраховуємо на повне і всебічне розслідування цих злочинів. Винні мають понести заслужене покарання»
«Кожній із нас слід зрозуміти, що не потрібно шукати свою “половинку”, а варто лише усвідомити, що ти власне повноцінна, самостійна, яскрава й унікальна. Ти і є кохання! І тобі, моя люба, зовсім не потрібні жодні інші доповнення, щоб сяяти. Головне – навчитися любити себе», - MASHA DANILOVA.
Гарна новина для людей, які одужують від розладу, пов'язаного із вживанням алкоголю
Дослідження виявило, що трохи більше 7 місяців без алкоголю дозволяють мозку відновити спричинені пияцтвом ушкодження. Воно показує, як швидко мозок може відновити свою структуру після припинення вживання алкоголю.
Нове дослідження провела команда американських вчених на чолі з психіатром та біхевіористом Тімоті Дураццо зі Стенфордського університету, пише ScienceAlert. Зміни у структурі та функції мозку при хронічному вживанні алкоголю ускладнюють процес відновлення після рішення позбавитися залежності.
"У людей із залежністю від алкоголю є тенденція до стоншення особливої області кори головного мозку, яка має критичний вплив на когнітивні функції. А мозок тих, хто кинув пити, згодом відновлює товщину кори протягом 7,3 місяці", - йдеться у дослідженні.
Повідомляється, що попередні дослідження показували, що ділянку мозку здатні одужати після відмови від алкоголю, проте було неясно, наскільки швидко протікає цей процес. Те саме справедливо і для людей з алкогольною залежністю, які в даний час курять.
Не було виявлено суттєвих зв'язків між змінами товщини кори та зловживанням психоактивними речовинами (включаючи наркотики, крім алкоголю), психічними розладами чи курінням цигарок у минулому. Таким чином, відмова від куріння також може сприяти відновленню товщини кори.
"Ці результати надихають і дають нове розуміння відновлення мозку після відмови від алкоголю, хоча через невеликий розмір вибірки та відсутність різноманітності їх не можна узагальнювати", - наголошують автори дослідження.
Вчені відзначають, що необхідні додаткові дослідження. Вони додають, що є ще ряд змінних, які вони не враховували - це генетика, фізична активність, здоров'я печінки та легень. Ці дані також могли вплинути на результати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.