Зокрема, три кораблі готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії, екіпажі ще двох суден - "Чернігів" та "Черкаси", які ВМС отримали від Великої Британії, вже пройшли підготовку
Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів. Мінна небезпека зараз залишається однією із головних загроз у Чорному морі. Спланована операція з розмінування.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Він зазначив, що міни - це спільна проблема України та її сусідів у Чорному морі, зокрема й трьох членів НАТО - Румунії, Болгарії та Туреччини.
"Чорне море потребує повноцінної операції з розмінування. Вона вже спланована, штаб створено, екіпажі кораблів готуються. Проте зараз, через дію конвенції Монтре ці кораблі (від НАТО - ред.) не можуть потрапити до акваторії Чорного моря", - сказав речник ВМС.
За словами Плетенчука, українські екіпажі, які готувалися для роботи на кораблях "Черкаси" та "Чернігів", переданих Британією для Військово-Морського флоту, вже пройшли підготовку. Також вони вже несуть службу.
"Минулого року вони отримали оцінку сумісності першого рівня з країнами НАТО. Цьогоріч ми сподіваємося отримати найвищу оцінку - другий рівень сумісності. Окрім того, ще три кораблі готуються до передавання від Нідерландів та Бельгії. І ці екіпажі також продовжують отримувати навчання. Загалом ми плануємо отримати п'ять кораблів, які є протимінними", - сказав Плетенчук.
До слова, мінні шукачі "Чернігів" та "Черкаси", які національні ВМС отримали від Великої Британії у 2022 році, днями прибули до бази Королівського флоту в місті Портсмут, Англія. Там планується проведення спільних навчань з Королівським флотом та ВМС Сполучених Штатів Америки.
Раніше цього року Плетенчук заявляв, що після завершення бойових дій на розмінування Чорного й Азовського морів знадобиться до 5 років. Щодо спланованої масштабної спецоперації з розмінування морів, то речник ВМС повідомляв, що буде активна та глобальна фази.
Так, в активній фазі операції передусім відбуватиметься розмінування морських шляхів комунікації та торгівельних шляхів. Вона триватиме близько 3-5 місяців. А вже на глобальну операцію необхідно 3-5 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.