НАТО передасть Україні п'ять протимінних кораблів

Читать на русском

Зокрема, три кораблі готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії, екіпажі ще двох суден - "Чернігів" та "Черкаси", які ВМС отримали від Великої Британії, вже пройшли підготовку

Читать на русском
Кораблі
Проте, відповідно до Конвенції Монтре, до закінчення війни кораблі не зможуть увійти до Чорного моря

Зокрема, три кораблі готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії, екіпажі ще двох суден - "Чернігів" та "Черкаси", які ВМС отримали від Великої Британії, вже пройшли підготовку

Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів. Мінна небезпека зараз залишається однією із головних загроз у Чорному морі. Спланована операція з розмінування.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Він зазначив, що міни - це спільна проблема України та її сусідів у Чорному морі, зокрема й трьох членів НАТО - Румунії, Болгарії та Туреччини.

"Чорне море потребує повноцінної операції з розмінування. Вона вже спланована, штаб створено, екіпажі кораблів готуються. Проте зараз, через дію конвенції Монтре ці кораблі (від НАТО - ред.) не можуть потрапити до акваторії Чорного моря", - сказав речник ВМС.

За словами Плетенчука, українські екіпажі, які готувалися для роботи на кораблях "Черкаси" та "Чернігів", переданих Британією для Військово-Морського флоту, вже пройшли підготовку. Також вони вже несуть службу.

"Минулого року вони отримали оцінку сумісності першого рівня з країнами НАТО. Цьогоріч ми сподіваємося отримати найвищу оцінку - другий рівень сумісності. Окрім того, ще три кораблі готуються до передавання від Нідерландів та Бельгії. І ці екіпажі також продовжують отримувати навчання. Загалом ми плануємо отримати п'ять кораблів, які є протимінними", - сказав Плетенчук.

До слова, мінні шукачі "Чернігів" та "Черкаси", які національні ВМС отримали від Великої Британії у 2022 році, днями прибули до бази Королівського флоту в місті Портсмут, Англія. Там планується проведення спільних навчань з Королівським флотом та ВМС Сполучених Штатів Америки.

Які прогнози щодо розмінування моря

Раніше цього року Плетенчук заявляв, що після завершення бойових дій на розмінування Чорного й Азовського морів знадобиться до 5 років. Щодо спланованої масштабної спецоперації з розмінування морів, то речник ВМС повідомляв, що буде активна та глобальна фази.

Так, в активній фазі операції передусім відбуватиметься розмінування морських шляхів комунікації та торгівельних шляхів. Вона триватиме близько 3-5 місяців. А вже на глобальну операцію необхідно 3-5 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.