Подоляк звинуватив НАТО у нерішучості й закликав ЄС бути розважливим та озброїти ЗСУ

Читать на русском

Євросоюз має абсолютно всі ресурси, щоб допомогти Україні виграти фундаментальну війну і тим самим захистити свої східні кордони від Росії, вважає Михайло Подоляк

Читать на русском
Михайло Подоляк
Михайло Подоляк розповів, що таке чесність і прагматизм у часи війни

Євросоюз має абсолютно всі ресурси, щоб допомогти Україні виграти фундаментальну війну і тим самим захистити свої східні кордони від Росії, вважає Михайло Подоляк

Радник офісу президента України Михайло Подоляк розповів, що американський і європейський фланги НАТО готуються діяти більш автономно у протистоянні російській агресії. Це викликає явну напругу в Євросоюзі, де заговорили про створення спільної армії. Але, на його думку, нічого створювати не треба - варто лише повноцінно озброїти ЗСУ, які втримують східний фланг від агресора Росії. 

Про це Подоляк написав у мережі X в середу, 10 квітня. Він закликав Європейців бути розважливими й чітко прорахувати усі кроки. 

"Якщо бути чесним і прагматичним, то зрозуміло, що для євроатлантичного альянсу зараз не найкращі часи. Перед обличчям найбільшої загрози за останні десятиліття це виглядає безпрецедентно нерішучим. І саме ця нерішучість спонукає авторитарні держави прискорювати темпи порушення глобальної безпеки та правових норм", - зазначив він. 

На думку радника ОПУ, цінність єдиної системи оборони залишається виправдано високою для всіх учасників, а для деяких взагалі відмова від неї є питанням життя. Але очевидно, що американський і європейський фланги альянсу готуються діяти більш автономно.

"У Європі це викликає явну напругу. Але це не розсудливо. Євросоюз має абсолютно всі ресурси, щоб допомогти Україні виграти фундаментальну війну високої інтенсивності (війну за домінування) і убезпечити свій східний фланг на тривалий період", - пояснив він. 

За словами Подоляка, європейська армія, про створення якої так багато говорять і для якої так мало робиться, вже існує. Це Збройні Сили України. А тому європейцям немає потреби формувати іншу.

"Треба тільки озброїти українську армію, щоб вона стає основним і достатнім елементом оборони Європи. Це і конкретика, і прагматика, і математика. Треба лише прийняти правильні історичні рішення", - закликав Подоляк. 

Приймуть чи не приймуть

За інформацією The New York Times, Україна не отримає офіційне запрошення приєднатися до Альянсу у липні на 75 саміті лідерів країн-членів НАТО. Але союзники знову шукають інші способи, щоб продемонструвати підтримку нашої держави. 

Станом на 2024 рік сума безпекових зобов'язань підписаних країнами-учасницями склала вже майже 21 мільярд доларів США, включаючи військову і військово-технічну допомогу. Втім, голова Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що жодні гарантії безпеки не замінять того, що могло б дати нашій країні членство в НАТО.

За словами Єрмака, існуючі безпекові гарантії не заміняють членство України в НАТО і мають діяти до його завершення. Спочатку було складно уявити повномасштабну реалізацію цієї ідеї, але станом на 2024 рік сума безпекових зобов'язань підписаних країнами-учасницями склала вже майже 21 мільярд доларів США, включаючи військову і військово-технічну допомогу. 

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд допомоги Україні, розрахований на п'ять років. Він допоможе зберегти підтримку України у випадку, якщо в США президентом стане Дональд Трамп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.