“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Попри високу важливість майбутніх подій, особливо на зовнішньому контурі, гривня залишається захищеною
В Україні наступного тижня, 30 жовтня - 5 листопада, експерти не прогнозують суттєві зміни у курсі валют. Не зважаючи на події, гривня залишається захищеною завдяки великим інтервенціям НБУ та обмеженням на рух капіталу. Курс євро та долара можуть вирости, але не значно.
Про це повідомляють експерти у галузі. За їх словами, наступного тижня якісь істотні зміни малоймовірні.
Так, за думкою банкіра Тараса Лєсового, ринок все ще намагається звикнути до нових обставин, перебудовується до нових ліберальніших умов. Регулятор не поспішає робити поспішні кроки.
"Регулятор же з цілком об'єктивних військових та економічних причин не поспішає робити більш рішучі кроки. Для них ще настане час. І це буде саме тоді, коли негативні ризики для ринку стануть мінімальними", - каже Лєсовий.
Також експерт зазначив, що незабаром різниця між безготівковим та готівковим курсами знизиться. НБУ буде тримати курс на стабільному рівні.
"Таку тенденцію відчуває ринок. Його гравці переконалися у можливості НБУ тримати безготівковий курс на стабільному рівні, хоч і діє режим вільного курсоутворення", - додав банкір.
За словами аналітика компанії "Центр біржових технологій" Максима Орищака, попри високу важливість майбутніх подій, особливо на зовнішньому контурі, гривня залишається захищеною. Це можливо завдяки великим інтервенціям НБУ та обмеженням на рух капіталу.
"За таких умов курсова волатильність української валюти, звичайно, може підрости на новому тижні, але не значно", - каже Орищак.
Як каже експерт, наступного тижня долар США у банках України може подорожчати назад у курсовий діапазон 38,20-38,40; а євро з аналогічною динамікою може піднятися до діапазону 40,70-40,95.
Зазначається, що наступного тижня на міжбанку щоденні коливання курсів будуть у межах 0,1-0,2 грн, а різниця між курсами купівлі та продажу будуть незначними - 0,04 грн, каже виданню Тарас Лєсовий. При цьому курсовий коридор міжбанку буде на рівні 36,4 - 36,7 грн/$ і 38,5-38,8 грн/€.
"На готівковому ринку спостерігатимуться схожі тенденції, але з "додаванням" до безготівкового курсу ще 1-1,5%: межі можливих коливань будуть на рівні 37,5-38,5 грн/$ і 39-42 грн/€. При цьому максимальні щоденні коливання, як і можливий спред, будуть у межах 0,3-0,5 грн", - додав банкір.
Станом на сьогодні, 29 жовтня, американський долар і євро продовжують дешевшати. Згідно з даними Нацбанку України, ситуація з курсом наразі така:
За прогнозом Міжнародного валютного фонду, “стрибки” курсу долара відбуватимуться щороку. Зокрема, до 2028 року українцям можна очікувати підвищення до 53,9 грн за долар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.