Яким буде курс долара в Україні у 2024-му і наступних роках – прогноз МВФ

Читать на русском

В МВФ вважають, що девальвація гривні може відбутися наприкінці 2023 року

Читать на русском
Яким може бути курс долара до 2028 року
МВФ зробив прогноз курсу долара до гривні на наступні роки. Колаж: Інформатор

В МВФ вважають, що девальвація гривні може відбутися наприкінці 2023 року

Протягом кількох наступних років курс долара до гривні може значно зрости. За прогнозом Міжнародного валютного фонду, “стрибки” відбуватимуться щороку. Зокрема, до 2028 року українцям можна очікувати підвищення до 53,9 грн за долар. 

Про це йдеться на сайті МВФ. Зазначається, що девальвація гривні може відбутися вже наприкінці 2023 року.

На думку експертів, вже у наступному 2024 році курс перетне позначку у 40 грн за долар. Там вважають, що курс буде наступним:

  • 2023 рік – 37,5 гривні за долар;
  • 2024 рік – 41,4 гривні за долар;
  • 2025 рік – 46 гривні за долар;
  • 2026 рік – 48,9 гривні за долар;
  • 2027 рік – 51,3 гривні за долар;
  • 2028 рік – 53,9 гривні за долар.

Ще на початку жовтня цього року Нацбанк утримував курс на рівні 36,6 грн за долар. Для того, щоб середній курс сягнув позначки 37,5 грн за долар, має відбутися значна девальвація національної валюти. Втім, протягом кількох років прогнози МВФ не завжди збігалися з реальністю.

НБУ з 3 жовтня запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення. Він діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем. Зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Через це курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися.

Водночас Нацбанк суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ. Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків. Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до зміни внутрішніх і зовнішніх умов та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу.

Курс валют в Україні 11 жовтня

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 11 жовтня. Згідно з даними регулятора, американський долар знову дешевшає. Водночас у випадку з європейською валютою є відчутне зростання. Стало відомо, яка ситуація в пунктах обміну валют:

  • Долар США - 36,51 гривні;
  • Євро - 38,60 гривні;
  • Польський злотий - 8,46 гривні;
  • Швейцарський франк - 40,24 гривні;
  • Юань - 5,01 гривні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.