Звинувачення у зростанні напруженості зроблені у вже знайомому білоруському стилі
У Державній прикордонній службі України прокоментували ситуацію щодо вкидів з боку Білорусі відносно "підготовки до вторгнення". Нарощування оборонних спроможностей пояснили тим, що країна повинна захищатись від ворога. А поки у Білорусі підтримують сторону російського диктатора, то загроза нападу не зникає.
Відповідну заяву зробив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону. За його словами, всі дії української сторони направлені виключно на оборону й жодних загроз для Білорусі не несуть. Тому закиди Мінська щодо нападу не мають під собою підґрунтя.
"Напрямок Білорусі для нас залишатиметься загрозливим поки Білорусь залишатиметься в орбіті впливу РФ. І ми продовжимо нарощувати наші оборонні спроможності. Ми виключно обороняємося, ми не становимо загрози Білорусі в плані наступу або будь-яких атак, але звісно, що ми даватимемо відсіч всім ворогам, які спробують зайти на нашу територію", – заявив Демченко.
Представник ДПСУ додав, що всі заяви білоруської сторони є просто маніпуляцією та інформаційними вкидами. Їх основна мета – перекласти відповідальність за свої дії на Україну. Тому припиняти будівництво фортифікацій та стягування військ на кордон не будуть попри "стурбованість" Білорусі.
"Потім вони будуть знову розказувати "звідки готувався наступ", будуть малювати карти, демонструвати це все. Наша задача - оборона і не допустити вторгнення на нашу територію, навіть якщо Білорусь продовжить підтримувати Росію і спробує більш масштабно, можливо, застосовувати свої сили проти нашої країни", - наголосив Демченко.
У Міністерстві оборони Білорусі заявили про нібито зростання напруги на кордоні з Україною та можливий напад. Такі заяви базуються на тому, що Україна стягує до кордону війська, озброєння та техніку, а ще посилює рубежі. У Білорусі переконані, що "українські диверсанти хочуть проникнути" на їхню територію. До розгону цієї дезінформації долучилась Росія. Російські ЗМІ та воєнкори закидають, що Україна хоче "ліквідувати Лукашенка".
У Білорусі перед цими вкидами розпочалася перевірка боєздатності військових формувань на території Гомельської та Брестської областей, які знаходяться на кордоні з Україною. Вона охоплювала з'єднання й частини Збройних сил, ракетні війська та артилерію, війська ППО та ВПС.
Також напочатку червня Російська Федерація розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. Йдеться про розгортання військових з'єднань РФ на території Білорусі. Кремль заявив, що ядерні навчання відбуваються за наказом Путіна у зв'язку з "провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.