Росіяни почали другий етап ядерних навчань: цього разу залучають білорусів

Метою тренувань заявлено підготовку техніки та особового складу "союзної держави" до застосування тактичної ядерної зброї з метою "захисту суверенітету та територіальної цілісності"

Ядерна зброя
Кремль продовжує шантажувати світ ядерною зброєю

У вівторок, 11 червня, Російська Федерація розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. Йдеться про розгортання військових з'єднань РФ на території Білорусі. Кремль заявляє, що ядерні навчання відбуваються за наказом вождя Володимира Путіна у зв'язку з «провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації».

Про це повідомляє агенція Reuters. Перший етап відбувся в двадцятих числах травня. На ньому окупанти вчилися розгортати «Іскандери» та гіперзвукові ракети повітряного базування «Кинджал». На другому етапі планують відпрацювання спільної підготовки російських і білоруських підрозділів до «бойового застосування нестратегічної ядерної зброї». На території Білорусі ядерна зброя розташована за 190 кілометрів від України, поблизу міста Осиповичі Брестського району.

«Ситуація на європейському континенті досить напружена, щодня провокується новими рішеннями та діями ворожих Росії європейських столиць, і перш за все Вашингтона. Тому, безумовно, такі навчання і підтримання боєготовності для нас дуже важливі», — шантажує ескалацією прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Ядерна риторика Москви

Кремль не припиняє спроб залякати Захід потенційним використанням ядерної зброї, зокрема з тактичними боєголовками, яких у РФ понад 1500 одиниць. На Петербурзькому економічному форумі відповідаючи на питання журналістів, Путін заявив, що не збирається застосовувати це озброєння, доки це не загрожує «територіальній цілісності РФ». Пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що слова Путіна слід розуміти так, що питання ще не закрите.

Перший етап ядерних навчань стартував 21 травня і став частиною гібридної атаки, спрямованої проти країн Балтії: Міноборони РФ запропонувало Кремлю подумати над «територіальним розширенням» акваторії Балтійського моря, а російські прикордонники навіть познімали розмежувальні буї на кордоні з Естонією, на річці Нарві. Це змусило країни НАТО в регіоні тримати свої сили на сторожі. Наразі розвідка Сполучених Штатів не бачить ризиків застосування окупантами ядерної зброї. Зрештою, проти цього різко виступають навіть найближчі союзники росіян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube