Заплуталися в показах: Україна відповіла на казки з Білорусі про підготовку до вторгнення

Білорусь звинувачує Україну у підготовці нападу, Центр протидії дезинформації та ДПСУ фіксують чергову хвилю дезінформації, за якою можуть стояти російські ДРГ

Лукашенко, Білорусь
Білорусь нагнітає ситуацію навколо своїх кордонів

Росія розгорнула нову інформаційну кампанію щодо ситуації на кордоні з Білоруссю. Залучивши "воєнкорів", російські ЗМІ поширюють фейкові новини про нібито підготовку України до нападу. Також Росія створює різного роду дезінформаційні вкиди, які поширюють білоруські прикордонники.

Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. Він зазначив, що реальна загроза походить з Білорусі, де присутні російські диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ).

"Задача росіян проста - за рахунок нагнітання відтягнути більше наших сил туди. Будь-яка інформація про нашу активність в прикордонні є брехнею. Наявність росіян зі сторони білорусі в якості ДРГ - є. Але для вторгнення сил там немає", - заявив Коваленко.

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) наголошує, що всі дії Збройних Сил України на кордоні спрямовані виключно на захист від агресії. Полковник Андрій Демченко зазначив, що Білорусь фантазує про стягування різних підрозділів і озброєнь, плутаючись у своїх заявах. Це нагадує риторику про те, "звідки готувався напад". Він підкреслив у коментарі УП, що Україна не становить загрози для Білорусі, а лише обороняється, зміцнюючи свої фортифікаційні споруди.

"Білорусам ввижається стягування найрізноманітнішніх підрозділів, всього наявного озброєння та техніки. Кого і що вони тільки не згадували, і хто вже тільки не робив такі заяви. Певно й самі заплуталися в своїх показах. Це знову дуже нагадує тези про те "звідки готувався наступ". Можливо, й карти вже намалювали", - заявив речник ДПСУ полковник Андрій Демченко в коментарі УП.

Участь Білорусі у війні проти України

Білоруські чиновники переконані, що українські диверсанти намагаються проникнути на їхню територію, а російські ЗМІ вже поширюють інформацію про нібито підготовку України до вторгнення та "ліквідації Лукашенка". Варто згадати, що саме з території Білорусі у 2022 році російські війська почали наступ на Київську область. Тому українські війська змушені посилено охороняти українсько-білоруський кордон.

З 2022 року радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк наголошує, що наша розвідка все відслідковує. Для наступу з кордону Білорусі, потрібно угрупування 70 – 80 чи навіть більше тисяч живої сили. Додатково потрібна певна кількість бронетехніки. Цього всього у білорусів немає і навряд чи самопроголошений президент Олександр Лукашенко на цей крок піде, адже він розуміє, що росія не виграє у цій війні

Раніше моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" повідомив про спільну інформаційну кампанію Міністерства оборони та Прикордонної служби Республіки Білорусь, спрямовану проти України. З 21 червня 2024 року у Збройних силах Республіки Білорусь проводиться перевірка готовності. Це сталося після заяв білоруських прикордонників про нібито збільшення українського угруповання біля кордону.

Ситуація загострилася 28 червня, коли білоруські прикордонники опублікували відео з нібито збитим українським дроном DJI Mavic і заявили про знайдену схованку зі зброєю на кордоні. Ці дії можна розглядати як інформаційну операцію проти України у світлі провалу російського наступу на Харківщині. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube