В щорічному Звіті про торгівлю людьми Держдеп прямо вказує, що РФ та РБ потурають цьому
Росія і Білорусь опинилися у списку держав, влада яких фінансує торгівлю людьми. Окрім РФ та РБ, в перелік увійшли ще 11 країн. Про це йдеться в щорічному Звіті про торгівлю людьми за 2024 рік.
Його представив на брифінгу держсекретар США Ентоні Блінкен. Про це повідомляє "Голос Америки".
У Держдепі звертають особливу увагу на використання цифрових інструментів у торгівлі людьми. Зокрема, оплата робиться через зашифровані платіжні сервіси, аби уникнути відстежування. Також людьми торгують на спеціальних закритих онлайн-"маркетплейсах". Блінкен додав, що торгівля людьми - це проблема, яку жодна країна не може розв'язати самотужки.
Держдепартамент визначив 13 країн, влада яких заохочує або фінансує торгівлю людьми. Це, зокрема, охоплює торгівлю людьми в рамках державних програм, примусову працю в державних медичних установах, сексуальне рабство в урядових таборах або використання чи вербування дітей-солдатів. Росія та Білорусь також увійшли до цього списку.
Всього в 2024 році 13 країн вважаються тими, які винні в торгівлі людьми та чия влада в цьому зацікавлена. Це:
В Росії та Білорусі на ці звинувачення наразі нічого не відповідали.
Нагадаємо, що під час війни вже були зафіксовані масові випадки, коли Росія банально краде українських дітей. Це явище трапляється на тимчасово окупованих територіях. Досі неможливо назвати точні цифри, однак число таких вкрадених дітей може сягати до 20 тисяч осіб. Повернути з них, на жаль, вдалося лише біля 800. Особливо багато малечі забрали зі зруйнованого рашистами Маріуполя.
В Євросоюзі взагалі казали про значно вищі цифри депортацій. Якщо брати весь час конфлікту - з 2014 року - та згадувати Крим і тимчасово окупований Донбас, то кількість викрадених дітей може взагалі складати 300 тисяч.
Раніше Інформатор писав, що ГУР створило портал з базою російських та білоруських викрадачів дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.