"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
На першому відео надвисокої роздільної здатності з глибокого космосу від NASA кіт грає з лазерною указкою
NASA передало з глибокого космосу перше відео надвисокої роздільної здатності. На ньому кіт грає з лазерною указкою. Це відео промайнуло близько 30 мільйонів кілометрів до Землі.
Як повідомляють в Twitter NASA, відео заздалегідь завантажено та запущено у космос за допомогою ракети SpaceX Falcon Heavy з Флориди 13 жовтня. Воно було завантажено на космічний апарат "Психея".
На Землю ролик з котом передали 11 грудня за допомогою лазера. При цьому відстань склала майже 19 мільйонів миль (близько 30 мільйонів кілометрів) - це в 80 разів більше, ніж від Землі до Місяця. Передачу потокового відео за допомогою лазера в NASA називають важливою віхою, яка дозволить здійснити майбутні місії людини за межами навколоземної орбіти.
We just streamed the first ultra-HD video brought to you via laser from deep space. And it’s a video of Taters, a tabby cat.
— NASA (@NASA) December 19, 2023
This test will pave the way for high-data-rate communications in support of the next giant leap: sending humans to Mars. https://t.co/tf2hWxaHWO pic.twitter.com/c1FwybYsxA
В NASA переконані, що оптичний зв’язок дозволить людству досліджувати глибокий космос. Адже більше даних означає більше відкриттів. Є й труднощі, адже чим більша відстань, тим складніше з максимальною точністю навести лазер. Крмі того, слабшає і сам сигнал, а це своєю чергою може призвести до затримки зв'язку. Втім, поки вченим вдається долати виклики, що перед ними постають.
Нагадаємо, що NASA на кораблі "Психея" також відправила в пояс астероїдів корабель на сонячних батареях для видобутку космічних металів. До того ж двигуни "Психеї" стануть першими двигунами, які використовують за межами місячної орбіти. Вчені хочуть зрозуміти, чи придатний корабель для місій в дальній космос.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.