Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 мільйонів кілометрів: що чекає на людство

Це може змінити майбутнє зв'язку космічних кораблів.

Космос, Земля, наука, NASA
Космічний експеримент провели в NASA.

Космічний корабель NASA за допомогою інфрачервоного лазера вперше передав на Землю повідомлення з відстані, що в 40 разів більша, ніж відстань до Місяця. Космічний лайнер зробив це, діставшись астероїда Психея у відкритому космосі. Цю відстань лазер подолав трохи менше, ніж за хвилину - протягом 50 секунд. Лазер був націлений на обсерваторію Каліфорнійського технологічного інституту, там його і зафіксували.

Експеримент змінить спосіб доставки інформації з глибокого космосу.
Експеримент змінить спосіб "спілкування" людини з глибоким космосом.

Для цього використали тип оптичного зв’язку Deep Space Optical Communications (DSOC). Відзначається, що це досягнення може змінити спосіб спілкування космічних кораблів, повідомляє Iflscience.

"Відправка першого лазеру на Землю з космосу є частиною місії. Її задачею стала високошвидкісна передача даних, надсилання наукової інформації, зображень високої чіткості та потокового відео на підтримку наступного гігантського стрибка людства - відправлення людей на Марс", – пояснили в NASA.

Передбачається, що передача більшої кількості даних дозволить майбутнім місіям використовувати прямі відеотрансляції з поверхні Марса. Адже лазерний зв’язок може передавати величезні обсяги даних на безпрецедентних швидкостях, упаковуючи їх в коливання світлових хвиль й кодуючи оптичний сигнал. Оптичний зв’язок використовувався для надсилання повідомлень із навколоземної орбіти й раніше, але наразі це найбільша відстань.

Зазвичай NASA використовує радіохвилі для зв’язку з місіями, розташованими далі від Місяця. Та за даними NASA, технічна демонстрація лазерної передачі має на меті показати швидкість в 10-100 разів більшу, ніж у найкращих сучасних систем радіозв’язку.

Оптичний зв’язок дозволить людству досліджувати глибокий космос. Адже більше даних означає більше відкриттів, переконані в NASA. Є й труднощі, адже чим більша відстань, тим складніше з максимальною точністю навести лазер. Крмі того, слабшає і сам сигнал, а це своєю чергою може призвести до затримки зв'язку. Втім, поки вченим вдається долати виклики, що перед ними постають.

"У нас ще багато роботи, але за короткий час ми змогли передати, отримати та декодувати деякі дані. Нам вдалося обмінятися "бітами світла" з глибоким космосом", - в NASA виявились задоволеними першим тестом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube