Чоловікам заборонено літати в космос через імпотенцію - NASA

Читать на русском

В зоні ризику, космонавти, які досліджують глибокий космос.

Читать на русском
NASA, дослідження, космос, космонавти, імпотенція
Всьому виною - галактичне випромінювання та невагомість.

В зоні ризику, космонавти, які досліджують глибокий космос.

Астронавти глибокого космосу можуть бути схильними до статевої слабкості, йдеться в новому дослідженні NASA. Виявилось, що галактичні космічні промені здатні порушувати цю функцію. Науковий експеримент провели на тлі підготовок до довгострокових експедицій на Місяць і більш амбітних подорожей на Марс. Адже програма NASA Artemis має на меті відправити астронавтів на Місяць уже наступного року, а місії екіпажу на Марс орієнтовно заплановані на початок 2040 року. 

Що відбувається з людиною у космосі

Вже відомо, що космонавти повертаються з глибокого космосу з виснаженням м'язів, тоншими кістками та депресією. Це призвело до профілактики зі спеціальних вправ - для захисту астронавтів від втрати кісток і м’язів на Міжнародній космічній станції (МКС). Та до всього цього тепер може додатись суто чоловічий недуг - імпотенція. Всьому виною - галактичне випромінювання та невагомість. 

Вчені виявили, що галактичні космічні промені та мікрогравітація здатні порушувати еректильну (статеву) функцію, й ці порушення можуть тривати десятиліттями. Американські дослідники заявили, що вони виявили "новий ризик для здоров’я, який слід враховувати під час дослідження далекого космосу". 

Довідка. Космічне випромінювання – частинки високої енергії, рентгенівського та гамма-променів, що йдуть від зірок та інших небесних тіл.

Земля добре захищена від космічного випромінювання магнітним полем планети та значною атмосферою, але на Місяці, на Марсі та в космосі між ними немає ефективного бар’єру. На борту МКС екіпажі захищені екрануванням і магнітним полем Землі, але все одно отримують за один тиждень стільки радіації, скільки людина на Землі зазнає за рік.

Та є й хороша новина - це лікується. В цьому випадку антиоксиданти можуть допомогти протидіяти негативним наслідкам, блокуючи шкідливі біологічні процеси. Вчені закликали ретельно стежити за сексуальним здоров’ям астронавтів після їхнього повернення з майбутніх місій у глибокий космос.

Космонавти зможуть відновлюватись!
Космонавти зможуть відновлюватись, - наполягають вчені!

Хід експерименту

Дослідники звернулися до щурів, щоб вивчити вплив космічних польотів на фізіологію чоловіків. У серії експериментів десятки щурів підвішували на джгутах під кутом 30 градусів і піддавали впливу імітованих галактичних космічних променів у Лабораторії космічної радіації NASA в Нью-Йорку.

Аналіз тканин щурів через рік показав, що навіть низький вплив галактичних космічних променів посилює окислювальний стрес у тварин. Це порушило функцію артерії, яка постачає кров до пеніса. Невагомість теж вплинула, але не настільки помітно.

"У сукупності ці результати свідчать про те, що нервово-судинна функція еректильної тканини може бути порушена протягом решти життя астронавтів після повернення на Землю та тривалого дослідження глибокого космосу", – пояснюють вчені.

Натомість лікування спеціальними антиоксидантами покращило функцію тканин після впливу галактичних космічних променів. Це свідчить про те, що астронавтам-чоловікам, які прямують на Марс, не потрібно аж надто переживати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.