Померла культова горила Кінго. Тепер нема кому захищати джунглі

Читать на русском

Вчені вивчали горилу Кінго протягом 30 років.

Читать на русском
Тварини, зоозахисники, горила
Тварина померла у віці 45 років.

Вчені вивчали горилу Кінго протягом 30 років.

В Конго померла культова горила Кінго, найпопулярніша в світі. Вона стала символом для зоозахисників, які вивчали її поведінку впродовж трьох десятиліть. Мавпі було 45 років, її тіло знайшли в лісі Джеке. Вчені дійшли висновку, що горила померла через старість. 

Літня мавпа була чимось на зразок ікони, здобувши міжнародну популярність після того, як про неї написали BBC, National Geographic та IFLScience, повідомляє видання. Горила мешкала в Національному парку Нуабале-Ндокі в Конго. 

"Спадщина Кінго величезна. Він завжди надихав нас захищати горил і національний парк Нуабале-Ндокі", - прокоментували співробітники Товариства охорони дикої природи (WCS).

Кінго вперше завоював серця людей у 1990-х роках, коли дослідники з Нью-Йорка почали вивчати його, щоб отримати чіткіші уявлення про цей вид тварин. На той час вони були одними з найменш вивчених людиноподібних мавп. З тих пір більше десятка документальних фільмів і майже 50 наукових статей розповіли про Кінго, а його ім'я буквально означає "той, хто має гучний голос".

"Kingo дозволив краще зрозуміти екологію західної рівнинної горили та її поведінку", - йшлося в описі дослідження виду в 2006 році.

Західні рівнинні горили перебувають під загрозою зникнення. А отже зусилля щодо їхнього збереження, подібні до тих, що пов'язані з Кінго, є життєво важливими. Свого часу Кінго надихнув зоозахисників також стати на захист лісових слонів, шимпанзе, бонго та сітатунга.

Кінго прожив відносно довге життя для горили. У дикій природі горили зазвичай живуть близько 35-40 років, хоча в неволі можуть жити довше, іноді понад 50 років. Але варто відзначити не лише його довголіття чи внесок.

"Навіть за стандартами горили, Кінго був фізично вражаючим, зі сріблястою спиною й масивними руками та широкими плечима, які дозволяли йому впевнено рухатися через густі ліси басейну Конго. Малоймовірно, що хтось був таким успішним у своєму правлінні в цьому лісі, як Кінго!" – із захопленням згадують вчені свого улюбленця. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.