Схема полягає у тому, що інвестор купував облігації уряду США в Україні за гривню, а потім давав своєму брокеру розпорядження перевести їх на рахунок у цінних паперах у депозитарії за кордоном
Нацкомісія з цінних паперів (НКЦПФР) 24 грудня ухвалила рішення з 1 січня заборонити виведення цінних паперів іноземних емітентів з України до кінця воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР. У Нацкомісії зазначили, що таким рішенням виконує меморандум МВФ. Рішення погоджене із НБУ.
Операції із іноземними цінними паперами заборонено, за винятком випадків:
«Протягом восьми місяців Комісія провела безліч нарад в рамках переговорного процесу з МВФ та НБУ для пошуку задовільного рішення для ринків капіталу. Ми доклали багато зусиль і сьогоднішнє рішення стало компромісом, оскільки на порядку денному стояло питання повної заборони на допуск та торгівлю цінними паперами іноземних емітентів на території України", — зазначив член НКЦПФР Іраклій Барамія.
Схема полягає у тому, що інвестор купував облігації уряду США в Україні за гривню, а потім давав своєму брокеру розпорядження перевести їх на рахунок у цінних паперах у депозитарії за кордоном. Коли ж приходив час погашення облігацій, то інвестор отримував виплату у доларах США на банківський рахунок за кордоном.
Як раніше повідомляв Інформатор, експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) оновили прогноз щодо тривалості війни Росії проти України. Якщо раніше базовий сценарій передбачав війну протягом майже всього 2025 року, то очікувані терміни завершення активних бойових дій залишилися без змін. Інфляційний тиск залишатиметься високим, а основні економічні показники у середньостроковій перспективі зазнають незначних змін.
Згідно з оновленим прогнозом, базовий сценарій передбачає:
Прогноз на 2025 рік майже не змінився. Очікується, що реальне зростання ВВП залишиться в межах 2,5-3,5%. Вищий потенціал через більш швидкий ремонт енергетичних потужностей у 2024 році та введення нових потужностей у 2025 році буде компенсований більш жорстким ринком праці, що сприятиме зростанню доходів та споживання на фоні зниження інфляційного тиску в другій половині року.
Прогноз середньої інфляції був переглянутий в бік підвищення на 1,3 п.п., до 10,3%. Очікується, що тимчасовий інфляційний тиск ослабне, і до кінця року інфляція знизиться до 7%.
У середньостроковій перспективі прогнози щодо основних економічних показників залишаються незмінними. Реальне зростання ВВП має поступово зростати після закінчення війни, наближаючись до потенційного рівня 4%. Інфляція знизиться до цільового рівня НБУ в 5% до 2027 року в міру зниження волатильності, викликаної війною.
Нагадаємо, що в жовтні 2024 року МВФ переглянув свій прогноз щодо тривалості війни, перенісши кінцеву дату на 2025 рік. Раніше, у червні 2024 року, базовий сценарій передбачав завершення війни до кінця 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.