На кордоні Львівської та Закарпатської областей завершили монтаж першої вітротурбіни Островського вітропарку
Компанія "Френдлі Віндтехнолоджі" оголосила успішне завершення монтажу першої вітротурбіни Островського вітропарку. Він розташований на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Вітряний генератор з потужністю 4,8 МВт та висотою 120 метрів оснащений ротором діаметром 152 метри (вітротурбіна середнього розміру).
Як повідомли у ТОВ "Френдлі Віндтехнолоджі" 25 січня, площа під першим вітряком у Нижніх Воротах становить півгектара, нову дорогу до місця будівництва не будували. Договір соціального партнерства між вітряним парком "Островський" та Нижньоворітською громадою передбачає відчислення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. Це призведе до щорічного направлення майже півтора мільйона гривень на розвиток інфраструктури, освіти та спортивних закладів.
Проект будівництва вітроелектростанції в Карпатах реалізовує ТОВ "УК Вітряні парки України", а загальна потужність запланованої ВЕС становить 80 МВт. Компанія підкреслює, що виробленої вітропарком електроенергії буде достатньо для забезпечення щорічних потреб майже 50 тисяч домогосподарств. Вітряк у Нижніх Воротах був спроектований "Френдлі Віндтехнолоджі" ще у Краматорську до російського вторгнення і мав бути встановлений поблизу села Островка Миколаївської області, тому він зберіг задуману назву "Островський вітропарк".
У 2022 році завод важкого верстатобудування з Краматорська, де виготовлявся вітряк, релокувався до Перечина через війну. У серпні 2023 року Кабмін затвердив створення індустріального парку "Френдлі Віндтехнолоджі" на Закарпатті.
За даними аналітичного порталу YouControl, засновником ТОВ "Френдлі Віндтехнолоджі" є Владислав Єременко, який є керівником управляючої компанії "Вітряні парки України" та кількох інших підприємств, включаючи "Горлівський машинобудівник", "Українські бурові машини", "Світ рослин Закарпаття" та інші.
Важливо зазначити, що 6 лютого заплановані громадські обговорення стосовно встановлення вітропарку "Френдлі Віндтехнолоджі" на полонині Руна в Ужгородському районі. Проект викликав гострий резонанс у суспільстві, оскільки полонина є відомим туристичним об'єктом регіону.
Голова ДТЕК Максим Тімченко нагадав про ініціативу "30 до 2030", яку компанія представила Світовому економічному форумі у Давосі ще у 2022 році. Мета цієї ініціативи полягає в тому, щоб до 2030 року Україна мала 30 ГВт потужностей відновлюваних джерел енергії. Тімченко впевнений, що Україна має потенціал стати головним постачальником чистої енергії до Європейського союзу після завершення війни. Це допоможе забезпечити енергетичну безпеку країн Європи.
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький також казав, що в умовах постійних терористичних дій окупанта, Україна має максимально сприяти залученню інвестицій в будівництво розподіленої зеленої енергетики. Це посприяє підвищенню її енергетичної безпеки. Адже без децентралізації Україні буде й далі важко переносити масовані атаки на енергетику.
Нагадаємо, що минулого року ДТЕК запустило в роботу Тилігульську вітроелектростанцію потужністю 114 МВт в Миколаївській області. 19 вітротурбін вже цієї зими мали почати генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України. Загалом, світ прискоренно переходить на "зелену енергетику", за словами президента "МХП Еко Енерджи" Олександра Домбровського, розвиток зеленої енергетики в Україні став захистом енергетичної безпеки нашої країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.