Газовий шантаж не вдався: ЄС і світ прискорено переходить на «зелену» енергетику

Читать на русском

За 2022 рік 25 % електроенергії в Євросоюзі виробили з відновлюваних джерел

Читать на русском
Зелена енергетика
Вітер і сонце дали можливість зекономити 11 мільярдів євро

За 2022 рік 25 % електроенергії в Євросоюзі виробили з відновлюваних джерел

Енергетична криз 2022 року пришвидшила перехід європейських країн на відновлювані джерела енергії. Загалом тенденція до переходу на «зелену енергетику» відмічалася і раніше, але намагання кремля використати залежність економік ЄС від російського газу спричинила до того, що за 2022 рік чверть (!) усієї виробленої в ЄС електроенергії припадаьло на відновлювані джерела енергії.

Зростання зеленої енергетики дало можливість зекономити 11 млрд євро на закупівлях газу. Про це повідомляє Укренерго з посиланням на дослідження Power Technology.

«Здорожчання викопного палива внаслідок початку повномасштабної агресії росії в Україні та потреба шукати заміну російським вугіллю та газу призвели до прискорення розвитку «зеленої енергетики». Європа, яка роками була залежна від енергоресурсів агресора, знайшла заміну ненадійному постачальнику в сонячній та вітровій енергії», — повідомляє Укренерго.

Сонячні панелі
Чверть електроенергії в ЄС у 2022 році виробили сонце і вітер. Фото: Balkan Greenenergy News 

За даними дослідження, з лютого минулого року використання відновлювальних джерел енергії в Іспанії зросло на 35 %, в Італії — на 20 %, у Польщі — на 17 %, а у Франції — на 14 %. Інші європейські країни теж демонструють прискорений перехід на «зелену енергетику».

Відновлювальна енергетика впевнено розвивається

Москва пророкувала країнам Євросоюзу економічний крах і соціальні негаразди через припинення постачання газу російського виробництва. Однак європейські уряди впоралися з викликом і тепер прагнуть  перевести економіку на електроенергію ХХІ століття.

За даними опитування британської юридичної фірми Ashurst, понад 20 найбільших економік розглядають нинішню енергетичну кризу як можливість перейти до «чистої» енергії. З іншого боку, на такий перехід потрібно буде витратити значні кошти й це може виявитися не по кишені бідним країнам. Однак, схоже, це лише питання часу.

Вітрова електроенергетика
У 2025 році електроенергії з відновлювальних джерел буде більше, ніж з вугілля. Фото: СВС 

Прискорення розвитку відновлювальної енергетики знайшло своє відображення й у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). За даними агенства, уже до 2025 року завдяки «зеленій енергетиці» вироблятимуть більше електроенергії, ніж за допомогою традиційного вугілля на Теплоелектростанціях. МЕА повідомляє, що впродовж наступних 5 років «зеленої» енергії вироблять більше, ніж за попередні 20 років.

А от у росіян неприємності зі збутом своїх вуглеводнів лише починаються. За даними МЕА, упродовж наступних семи років росія втратить 7 % від своєї частки на ринку: з 20 % у 2021 році до 13 % у 2030 році.

Інформатор також писав, що в «Укренерго» вирішили менше розповідати про ситуацію з електрикою в Україні. А ще ми розповідали, що в лютому ДТЕК збільшив удвічі виробництво сонячної електроенергії. Ми також писали про те, що після війни Україна може стати головним експортером чистої енергії до ЄС. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.