Україна бере електроенергію з трьох країн, станом на 17 січня без світла 380 населених пунктів - деталі від Укренерго

Читать на русском

Загальний обсяг імпорту складає 3 764 МВт-год з максимальною потужністю в окремі години до 626 МВт

Читать на русском
Укренерго
Станом на 17 січня світла немає у 380 населених пунктах України, допомога залучається з трьох країн - Словаччини, Румунії, Молдови

Загальний обсяг імпорту складає 3 764 МВт-год з максимальною потужністю в окремі години до 626 МВт

В Україні станом на 17 січня споживання електроенергії зростає через похолодання. Дефіцит в енергосистемі 5%. Загалом знеструмленими залишаються 380 населених пунктів.  Імпорт здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови.  

Про це повідомили в пресслужбі Укренерго. Вчора, 16 січня, добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований близько 10:00. Він був на 0,9 % нижче за добовий максимум 15 січня. Сьогодні на 9:10 споживання на 4% перевищує відповідний показник вівторка 16 січня. Причина – відчутне похолодання, від -3 °C 16 січня до -7 °C сьогодні, 17 січня.

Диспетчерський центр "Укренерго" попереджає про наявність протягом дня, з 08:00 до 20:00, дефіциту в енергосистемі близько 5%.
Це означає, що коли через похолодання споживання електроенергії стрімко зростає, електростанціям важко так само швидко збільшити її виробництво. І тут, в період з 08:00 до 20:00, дуже важливою є допомога споживачів – свідоме користування потужними електроприладами, зокрема обігрівачами та кондиціонерами, зменшить зростання споживання, відповідно зменшиться навантаження на електростанції.

"Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Але ресурси електростанцій обмежені – на деяких теплових ще тривають відновлювальні роботи після масованих атак минулої зими, ресурси гідроелектростанцій не можуть використовуватись безперервно, необхідний час для їх поповнення. Протягом доби в аварійний ремонт вийшли 2 блоки теплових електростанцій. Повернуто в роботу після ремонту 1 блок", - розповіли в Укренерго. 

Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 3 764 МВт-год з максимальною потужністю в окремі години до 626 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт. Експорт не здійснюється.

Ситуація зі світлом в Україні станом на 17 січня 

Станом на 17 січня через негоду залишаються знеструмленими більше ніж добу 10 населених пунктів в Кіровоградській області. Ремонтні бригади обленерго працюють цілодобово. Відновлення затримується через велику кількість пошкоджень. Через технічні порушення є знеструмлені споживачі в Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській областях. Тривають відновлювальні роботи.
В результаті бойових дій та з інших причин без світла залишається 380 населених пунктів. Також є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Кіровоградській, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.