Енергетики заживили 64 населені пункти, що були знеструмлені через негоду, залишаються знеструмленими ще 67
У Міністерстві енергетики України проінформували про ситуацію в регіонах на неділю, 17 січня. Достатньо великої шкоди цього дня завдала негода, яка знеструмила понад 131 населений пункт в Україні. Енергетики вже заживили 64 населені пункти, що були знеструмлені через негоду, залишаються знеструмленими ще 67. Є проблеми із постачанням газу на Донеччині через ворожі обстріли.
На сторінці у Facebook Міненерго йдеться про те, що дефіциту електроенергії немає. Проте Міненерго закликає до економного споживання. Ситуація у регіонах зараз виглядає так:
Дніпропетровська область. За добу енергетики повернули світло понад 7,4 тисячі споживачів, що були знеструмлені через негоду. Залишаються без напруги 17 населених пунктів, загалом – понад 2,1 тисячі споживачів. З технологічних причин вимикалися 1,6 тисячі побутових споживачів та 5 юридичних. Також через обстріли вимикалася електроенергія у 564 споживачів, частину з них уже заживили.
Внаслідок технологічних труднощів в одному із сіл Криворізького району припинено газопостачання 129 абонентам приватного сектору.
Донецька область. Через ворожі обстріли від газопостачання відключено 648 споживачів.
Запорізька область. Минулої доби знеструмлювалися близько 3,5 тисячі точок обліку. Енергетики заживили 17 населених пунктів та 5,3 тисячі абонентів, серед яких ті, що відключалися раніше.
Кіровоградська область. Через негоду, яка пошкодила повітряні лінії обленерго, без світла залишається 33 населені пункти, загалом – понад 3,4 тисячі споживачів.
Львівська область. В одному із сіл Пустомитівського району, ймовірно, через отруєння чадним газом, загинув чоловік. Перевірка виявила відсутність вентиляційного каналу та газосигналізатора.
Миколаївська область. Через негоду відключено 16 населених пунктів, зокрема 509 побутових та 48 юридичних споживачів. За добу енергетики заживили майже 900 побутових споживачів та 80 юридичних.
Сумська область. Через ворожий артобстріл учора відключалися майже 7 тисяч споживачів – надвечір їх усіх заживили. Також сьогодні через технологічне порушення знеструмлено один населений пункт – тривають відновлювальні роботи.
Харківська область. Через бойові дії відключалась повітряна лінія 110 кВ – споживачів уже заживлено. Загалом через обстріли залишаються знеструмленими 65 населених пунктів, а це 15,9 тисячі абонентів.
Чернігівська область. Через ворожі обстріли залишаються без світла 1,2 тисячі споживачів у 18 населених пунктах. У місті Носівка в приватному будинку загинули двоє людей. При обстеженні будинку виявлено порушення правил систем газопостачання.
Волинська область. В одному із сіл Луцького району внаслідок, ймовірно, отруєння чадним газом госпіталізовано четверо осіб.
Повідомляється, що на Сумщині після ракетного обстрілу було відключено повітряну лінію 110 кВ. Знеструмлювалися місцеві підприємства, зараз електропостачання вже відновили.
В аварійні короткострокові ремонти виведено два блоки ТЕС. Система збалансована. Графіки відключень електроенергії не застосовуються
Однак споживання залишається на високому рівні.
Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає, власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів. Також на поточну добу планується імпорт електроенергії 5 600 МВт*год, експорту не передбачається.
Імпорт електроенергії дозволить великим промисловим підприємствам гарантувати безперебійну роботу в разі запровадження графіків обмежень споживання через дефіцит струму. Україна має можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн: Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі. Обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 МВт для України та Молдови.
В Україні сподіваються, що цієї зими вдасться уникнути блекаутів. Основні об'єкти посилені системами ППО, російські масовані атаки наразі не дають ворогу його бажаного результату.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.