Це питання безпеки: Україні треба якнайшвидше будувати розподілену зелену генерацію - Укренерго

На ринку електроенергії повинні бути відповідні стимули, щоб інвестор бачив яким чином він може повернути свої інвестиції

Зелена енергетика, Володимир Кудрицький
"Зелений переход" - це питання бепеки для України, колаж "Інформатор"

В умовах постійних терористичних дій окупанта, Україна має максимально сприяти залученню інвестицій в будівництво розподіленої зеленої енергетики. Це посприяє підвищенню її енергетичної безпеки. Адже без децентралізації Україні буде й далі важко переносити масовані атаки на енергетику.

Про це повідомляє голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв’ю Forbes Україна. За його словами, ми вже давно повинні були почати залучати інвестиції.

"Ми повинні прямо зараз, а краще "позавчора", бігти і залучати донорські, кредитні ресурси і приватні інвестиції для того, щоб у нас будувалися розосереджені невеликі і більш ефективні електростанції по всіх регіонах нашої країни", - наголошує Кудрицький.

Крім цього він додав, що для того, щоб це стало реальністю, на ринку електроенергії повинні бути відповідні стимули, щоб інвестор бачив яким чином він може повернути свої інвестиції.

"Це питання не просто "зеленого переходу" чи перебування нашої країни в певних тенденцій з декарбонізації, це питання також і безпеки. Без децентралізації нам буде завжди важко переносити масовані атаки на енергетику", - заявляє голова правління "Укренерго".

За словами Кудрицького, ворогу набагато легше атакувати великі електростанції, які були збудовані в 60-х та 70х роках, тому розподілена генерація може значно зменшити енергетичні ризики для країни. 

"Ця децентралізована енергетика є не тільки більш економічною, вона також є більш безпечною. Тобто неможливо замість 1-ї електростанції в 1000 МВт атакувати 100 маленьких електростанцій по 10 МВт", - додає голова "Укренерго". 

Окупанти обстрілюють українську енергетику

Напередодні опалювального сезону, окупанти знову розпочали обстріли енергетичного сектору України. Але, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна до цього підготовлена.

"Ми розуміємо, що етап енергетичного терору в цей опалювальний сезон уже розпочався. Ми бачимо це за знищенням інфраструктури, виробництва, прокачки, зберігання пального. Ми бачимо це за першими ударами по регіональних підстанціях енергетичних в останні два тижні", - зазначив Шмигаль.

21 вересня окупанти атакували в тому числі об'єкти критичної інфраструктури, зокрема об'єкти енергетики. Від них варто очікувати продовження атак на об'єкти паливно-енергетичного сектору нашої держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube