Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В Антарктиці це наймасовіший вид пінгвінів
У світі налічують 18 видів пінгвінів, з яких 5 зустрічаються в Антарктиці. В районі станції "Академік Вернадський" доволі часто можна побачити субантарктичних пінгвінів. Вони гніздують безпосередньо на острові Галіндез. Також до "Вернадського" з візитом прибувають представники іншого виду – антарктичні пінгвіни.
Оскільки їхню білу шию перетинає тонка чорна смуга, яка нагадувала британцям ремінець від каски констебля, то їх прозвали пінгвінами-поліцейськими. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
Порівняно з віслюковими ці пінгвіни на 10 сантиметрів нижчі й на кілька кілограмів легші. Дорослі антарктичні пінгвіни досягають 60-70 сантиметрів зросту та близько 4,5 кілограмів ваги. В Антарктиці це наймасовіший вид пінгвінів. Чисельність їхньої популяції оцінюється до 7,5 мільйонів пар. Ареал проживання – циркумполярний, тобто він охоплює колом Антарктику, включаючи узбережжя крижаного континенту з боку Південної Америки і прилеглих островів, на північ поширений до Південної Георгії, Буве і Баллені.
Грандіозні колонії антарктичних пінгвінів часто займають гористі, високі острови й розповсюджують свій запах на кілометри навколо. Достатньо побачити пташенят цього виду та почути характерний крик цих пінгвінів (вони наче погавкують), щоб зрозуміти – ці птахи відрізняються від "віслючків". Вглиб Антарктиди ці пінгвіни не заходять. Південна межа їхнього гніздового ареалу знаходиться в околицях станції "Академік Вернадський". Українські полярники ведуть щорічний моніторинг чисельності антарктичних пінгвінів, намагаючись зрозуміти, як потепління в регіоні може вплинути на динаміку цього виду. За даними наших біологів зараз на острові Галіндез постійно перебуває до 20 пінгвінів-поліцейських, але гнізд вони не роблять. На острові Бут неподалік від станції знаходиться невелика, але постійна колонія антарктичних пінгвінів.
"Це одна з найбільших цінностей проєктованого нашими вченими Антарктичного району особливої охорони "Півострів Київ-Аргентинські острови". Адже на південь від Бута цих пінгвінів ми зустрінемо тільки як випадкових гостей", - розповіли полярники.
На початку листопада біля української станції "Академік Вернадський" зафіксували новий сніговий рекорд. Рівень снігу майже досягнув позначки 3,5 метра, що майже на пів метра більше за торішній максимум. Така висота дозволяє сусідам наших полярників, – пінгвінам, ходити по даху станції. Вчені прогнозують, що рівень снігу буде ще зростати. Адже зима в районі станції стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С. Про повернення пінгвінів на стацію — читайте тут.
Нагадаємо, в Антарктиці з’явилися вказівники на Бучу та Херсон. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.
Також Інформатор писав, для чого полярники їздять на сусідні острови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.