На станцію «Академік Вернадський» повернулися пінгвіни

На станцію пінгвіни прибувають на шлюбний сезон

На станцію «Академік Вернадський» повернулися пінгвіни

На острів Галіндез, на якому знаходиться українська станція «Академік Вернадський» почали масово повертатися пінгвіни й уже будують гнізда. Через цьогорічну аномально теплу зиму вже зараз навколо острова – відкрита вода. Тож з початку вересня ці птахи малими групами припливали до станції «на розвідку», а днями знову вступили у володіння навколишніми територіями.

Як розповідають у Національному антарктичному науковому центрі, біологи вже нарахували на о. Галіндез понад тисячу пінгвінів. Безпосередньо біля «Вернадського» свої улюблені місця зайняли близько 100 чорно-білих красунчиків.

На зображенні може бути: імператорський пінгвін та природа
Пінгвіни повертаються на острів

«На наш острів пінгвіни прибувають на шлюбний сезон. Спершу самці залицяються до самок, смішно киваючи їм, та створюють пари ті, хто їх ще не має. Також триває будівництво гнізд: для цього птахи збирають камінчики, а самі «апартаменти» люблять розміщувати на підвищеннях (це в них вважається «преміумклас»). У ході будівництва пінгвіни не гребують красти одне в одного камінці, через що інколи трапляються сварки та навіть бійки. Цікаво, що інколи вони використовують у своїх гніздах і рослини. Потім пінгвіни відкладають яйця – здебільшого по 2, з яких вилуплюються маленькі пташенята», – кажуть полярники.

На зображенні може бути: імператорський пінгвін

На зображенні може бути: імператорський пінгвін та природа
Пінгвіни шукають пару та будують гнізда

Вчені наголошують, що йдеться про субантарктичних пінгвінів – це основний вид пінгвінів, що мешкає навколо «Вернадського». Їх легко розрізнити за червоним дзьобом. У висоту вони можуть бути до 90 см, а вагою – до 6 кг.

На зображенні може бути: імператорський пінгвін та природа
Субантарктичні пінгвіни

До слова, спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів – один з важливих етапів роботи українських біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують. Зокрема, саме через потепління «теплолюбні» субантарктичні пінгвіни «захоплюють» острів і займають на ньому нові позиції. Наприклад, в сезоні 2021 року вони створили на острові нову, третю субколонію, яка зберігалася й у сезоні 2022-го.

Станція «Академік Вернадський»

Це — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей», у 1954 її перенесли на острів Галіндез. У лютому 1996 року Британія передала її Україні, станцію тоді перейменували на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Під час передачі Україна сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.

Нагадаємо, полярники станції «Академік Вернадський» для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Також Інформатор писав, для чого полярники їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Фото: Сергій Глотов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube