В Антарктиці з’явилися вказівники на Бучу та Херсон

Читать на русском

Вказівник на Херсон пофарбовано у кольори українського прапора із зображенням кавуна

Читать на русском
В Антарктиці з’явилися вказівники на Бучу та Херсон
Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез

Вказівник на Херсон пофарбовано у кольори українського прапора із зображенням кавуна

Українські полярники встановили біля станції "Академік Вернадський" вказівники на Херсон та Бучу. Найближчим часом туди планують додати назви інших міст, які відважно протистояли російській окупації, насамперед Маріуполь. Окрім того, деякі вказівники оновлять. Наприклад, Кіровоград декомунізують на Кропивницький, а Вінницю та Одесу зроблять українською транслітерацією.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. Вказівник на Херсон відображає відстань до звільненого міста (14 900 км), пофарбований в кольори нашого прапора і має традиційний кавунчик. 

Табличку розмістили на спеціальному стовпі поблизу станції, де знаходяться показники різних населених пунктів: з яких родом наші полярники або які мають для них символічне значення. Зокрема, Київ, Черкаси, Харків, Вінниця, аргентинський порт Усвая, сусідня станція "Розера". Серед останніх – у квітні 2022 року, під час першого рейсу українського дослідницького судна "Ноосфера" до "Вернадського", моряки криголама додали знак рідного Ізмаїла.

"Віднині ж в Антарктиці є вказівник на Херсон – на честь повернення міста додому. Разом з ним учасники 27-ї УАЕ встановили також покажчик Буча – ще одного міста-героя України. Цікаво, що знак з'явився у день народження бучанця Євгена Прокопчука, який працював сисадміном 25-ї УАЕ і з перших днів повномасштабної війни пішов на фронт захищати Україну", - розповіли полярники.

Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов

 

Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов

 

Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов

Що відомо про станцію «Академік Вернадський»

Академік Вернадський — це єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Там проводять наукові дослідження. 27 років тому – 20 липня 1995 року в Лондоні підписали один з найважливіших документів в історії антарктичних досліджень незалежної України. Це – меморандум про передачу нашій країні британської антарктичної станції "Фарадей", яку всі ми зараз знаємо як "Академік Вернадський". Переговори тривали близько двох років. Наша сторона наполягала, щоб Україна як молода держава отримала найкращі умови для купівлі станції. Водночас Британія хотіла передати "Фарадей" лише тій країні, яка мала потенціал для продовження досліджень. Згодом Британія погодилася передати Україні антарктичну станцію "Фарадей" безкоштовно. Головна умова – продовження розпочатих Британією наукових досліджень та вимірювань щонайменше на 10 років. Вони на "Вернадському" тривають досі. 

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.