«Я думаю, Зеленський - сильний хлопець. І з ним нелегко мати справу»
Головний неоромантик українського шоу-бізнесу EL Кравчук, за численними проханнями шанувальників, презентував оновлену версію свого хіта «Війна завжди війна».
Міністерство внутрішніх справ попереджає про поширення нової шахрайської системи, яка використовується для злому особистих Telegram-акаунтів користувачів
Міністерство внутрішніх справ попередило, що зловмисники видумали новий спосіб, як зламати особисті Telegram-акаунти користувачів. Шахраї відправляють фальшиві повідомлення з проханням проголосувати за учасника конкурсу танців. Після злому, шахраї використовують акаунт для розсилання запитів про переказ коштів.
Про це повідомляє МВС України. Відомство закликає громадян бути обережними й не переходити за посиланнями, не надавати особисті дані для "голосування" та блокувати невідомі акаунти.
"Проголосуй, будь ласка, за Марію у конкурсі танців", - розсилають шахраї подібні повідомлення.
МВС закликає українців:
Це допоможе убезпечити ваші особисті дані та запобігти потенційним шахрайським атакам. Важливо бути обачними й не піддаватися на підступи аферистів.
Шахраї вигадали хитру схему, пов'язану з банківськими картками. Вона може зачепити будь-якого громадянина, але найбільше ризикують пенсіонери. Схема називається "Вам посилка". "Шахраї відправляють SMS на телефонні номери осіб, повідомляючи, що їм прийшла посилка, але через відсутність адреси її не можуть вручити. Щоб вказати адресу, вони пропонують перейти за посиланням.
Після переходу за посиланням шахраї отримують доступ до банківських карток постраждалих осіб, що може призвести до фінансових втрат та інших неприємностей.
Крім того, шахраї ведуть активну діяльність в телеграм-каналах від імені Пенсійного фонду України (ПФУ). Зловмисники, використовуючи символіку та ім'я ПФУ, не лише розповсюджують неправдиву інформацію, але й намагаються збирати особисті та фінансові дані користувачів. Зокрема, чат-бот під назвою "Клуб пенсіонерів", який пропонує пенсіонерам долучитися до каналу, фактично використовується для здійснення шахрайських дій.
Крім того, шахраям вдалося отримати доступ до карткового рахунку волонтера в мобільному банку Monobank. Вони зв'язалися з ним через Telegram, видаючи себе за представників фінансового моніторингу банку і почали голосову розмову. Такий метод спілкування мав на меті знизити пильність волонтера, особливо під час водіння автомобіля, коли важко відстежувати текстові повідомлення.
Також повідомлялося, що шахраї в Києві привласнили майже 2 млн грн, які мали піти на підтримку ЗСУ. Крім того, шахраї від імені «АТБ» намагаються ошукати українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.