Тшасковський вважає, що сильна Україна в Альянсі — це запорука безпеки не лише Києва, а й Варшави
Кандидат у президенти Польщі від провладної партії, мер Варшави Рафал Тшасковський відмовився підписати декларацію, де міститься обіцянка не допустити вступу України до НАТО. Декларація була ініційована ультраправим та антиукраїнським політиком Славоміром Менценом, який не пройшов у другий тур виборів.
Як пише "Європейська правда", Рафал Тшасковський та його суперник Кароль Навроцький прийняли запрошення Менцена на розмову, під час якої той запитував про ставлення до основних пунктів його власної програми. Таких пунктів всього вісім.
Одним із пунктів декларації Менцена є обіцянка, що кандидат, якщо стане президентом, не підпише закон про ратифікацію вступу України до НАТО. Коментуючи цей пункт, який є п'ятим у декларації, Тшасковський сказав, що не може погодитись із Менценом.
"Якщо не буде гарантій безпеки, Путін озброїться і піде далі. Польща повинна прагнути до прийняття України до НАТО. Я дуже добре знаю Путіна та уважно за ним спостерігаю. Він розуміє тільки мову сили".
Він зауважив, що потенційно Україна може приєднатись до НАТО через 10-15 років. "Я не сказав, що це буде легкий процес. Польща повинна прагнути до прийняття України до НАТО. Тільки тоді ми будемо в безпеці", - зазначив політик.
18 травня у Польщі пройшов перший тур президентських виборів. У ньому переміг Рафал Тшасковський, отримавши підтримку 31,36% виборців. Друге місце посів Кароль Навроцький з результатом 29,54%. Вони змагатимуться за президентське крісло у другому турі, який відбудеться 1 червня.
Рафал Тшасковський вже давно демонструє стабільну підтримку України - як її незалежності, так і прагнення до інтеграції з ЄС і НАТО. Він не раз наголошував, що майбутнє України у цих структурах критично важливе і для безпеки самої Польщі.
А от Кароль Навроцький має суперечливе ставлення до України, і головну увагу приділяє історичним темам - особливо Волинській трагедії. Він неодноразово заявляв, що питання ексгумації та вшанування пам'яті польських жертв подій на Волині є ключовим для польсько-українських відносин і має бути вирішене перш ніж говорити про повноцінну співпрацю та інтеграцію. Навроцький також офіційно пристав на вимоги лідера антиукраїнської "Конфедерації" Славоміра Менцена, серед яких обіцянка не пускати Україну в НАТО, в обмін на підтримку у другому турі.