Нерест закінчився, тож рибалки-аматори знову можуть ловити рибу - щоправда, не більше 3 кг на добу з обмеженням на розмір і види улову, відкриття сезону риболовлі може дещо вплинути на зниження цін на деякі види прісноводної риби на локальних ринках
Підвищення цін в Україні не оминуло й рибу. У квітні здорожчав бюджетний свіжий короп. Вартість слабосоленої риби також зростає, а от морожена скумбрія навпаки стала трохи доступнішою. Проте надалі на ціни впливатимуть фактор сезонності, коливання курсу валют і не лише.
Навесні популярні серед українських покупців види риби дорожчали. За даними порталу Мінфін, де фіксуються середні ціни по супермаркетах, найбільше зріс у ціні короп – на 20 грн. Якщо у квітні можна було купити живого коропа за 149 грн/кг, то у травня середня ціна становить 168 грн/кг. Водночас патраний свіжий короп обійдеться ще дорожче. Ціна зросла зі 194 грн у квітні до 213 грн за кілограм наприкінці травня.
Ціни на слабосолену рибу також виросли. Оселедець подорожчав у середньому зі 192 грн/кг до 214 грн/кг. При цьому подорожчання не торкнулося свіжомороженої скумбрії. Ціна навіть знизилася – з 210 грн/кг у квітні до 198 грн/кг у травні.
Подібні стрибки цін на рибу спостерігаються не вперше. Як свідчать дані аналізу Держрибагентства, подібна ситуація була і у 2024, і у 2023 роках. Однак цьогоріч вартість почала зростати раніше. Загалом ситуація з цінами на ринку риби залежить від низки факторів:
"Аналіз цін на товарного коропа у 2023 та 2024 роках показує, що динаміка демонструвала спільну сезонність зі зростанням від початку року до літа та зниженням восени через облови", – пояснюють в Держрибагентстві.
В Україні об’єктами аквакультури незмінно залишаються:
Зважаючи на сезонні фактори, зростання собівартості виробництва, інфляційні процеси, ціни на рибу цього літа триматимуться на високому рівні. За практикою минулих років, подешевшання можна очікувати ближче до осені.
При цьому у Держрибагентстві повідомили, що з 20 травня в Україні завершено весняно-літню нерестову заборону на вилов риби у більшості річок (але заборона ще діє на водосховищах, зокрема каскаду Дніпра, ставках, лиманах тощо). Це означає, що рибалки-аматори знову можуть ловити рибу - щоправда, не більше 3 кг на добу з обмеженням на розмір і види улову. Відкриття сезону риболовлі може дещо вплинути на зниження цін на деякі види прісноводної риби на локальних ринках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.