"Може початися м'ясорубка": Жданов розповів, чи здатен Китай почати війну

Не дивлячись на ззовні вражаючі темпи росту, Пекін має структурні економічні проблеми, які можуть спонукати його до агресії

Олег Жданов
Однак навряд чи КНР в осяжному майбутньому піде на якісь збройні провокації

Наразі в Китаї проживає близько 15% всього населення Землі, це потужна ядерна держава з другою (а за іншими даними - вже першою) економікою світу. Втім, країна має структурні проблеми, які можуть спонукати її до початку війни чи втручання у війну в Україні.

Втім, вірогідність цього наразі мінімальна, вважає військовий експерт Олег Жданов. Свою позицію з цього приводу він виклав на власному YouTube-каналі. За думкою Жданова, не слід навіть очікувати аж занадто великих обсягів китайської допомоги росії.

"У Китаю є ядерка. Тому я не думаю... Я думаю, що Китай буде максимально дистанціюватися від будь-яких воєнних дій. Він якщо і допомогає росії, то тишком-нишком, оцими дронами, платами, мікрочіпами допомогає - товари подвійного призначення", - коментує Жданов. 

Окремо експерт роз'яснив ситуацію довкола Тайваню. На думку Жданова, поки що острову не слід аж надто переживати. Навряд чи КНР найближчим часом почне проти нього якусь операцію. Так, Пекін має багато проблем, в тому числі економічних. Такі речі нерідко змушують авторитарні режими йти на крайні кроки - наприклад, на ту чи іншу форму агресії проти сусідів. Однак в те, що в Китаю обвалиться економіка, Жданов не вірить.

"Я не думаю, що там (на Тайвані - ред.) назріває війна. У Китаю не обвалиться економіка... У них є можливості проводити "шокову терапію" для своєї економіки. Вона може просісти - але не рухнути. Сьогодні інтеграція в міжнародну економіку у Китая дуже висока... Ніхто не захоче банкрутства... Так що ні. Єдина проблема - в самому Сі Цзіньпіні... У нього імперські амбіції... Він узурпує владу. А економісти зараз підрахують... Сі наразі на такі рішучі кроки не здатен", - резюмує експерт. 

"Тайваньска проблема" Китаю: ситуація станом на зараз

Ситуація довкола Тайваню останнім часом є стабільно напруженою. Є багато ознак того, що Пекін у великій мірі готується до повернення острова. Втім, багато експертів кажуть, що насправді це більше "гра мускулами", аніж реальна готовність почати нову велику війну в азійському регіоні.

Ситуація з Тайванем дуже ускладнюється тим, що подібні дії Пекіну (з повернення Тайваню), якщо вони раптом почнуться, не можна буде навіть назвати агресією чи окупацією острова в класичному сенсі. Згідно з міжнародним правом, Тайвань є офіційною китайською територією. Суверенітет острова в якості незалежної країни офіційно визнають лише 15 держав. України, до речі, серед них немає. 

Ситуація з розділенням Китаю на материковий та острівний виникла ще всередині минулого сторіччя. Понад 20 років в країні йшла громадянська війна між комуністами під керівництвом Мао Цзедуна та їхніми опонентами з руху "Гоміньдан" під проводом Чан Кайши (аналог "білого руху" під час подій 1917-1922 в росії). Останні зазнали поразки та відступили на Тайвань, де заснували власну державу, свого роду "альтернативний Китай", який лише частково визнається світовою спільнотою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube