У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Міністр оборони Лі Шанфу застеріг від використання Тайваню в якості стримувача КНР
Ситуація навколо Тайваня залишається напруженою. Міністр оборони Китайської Народної Республіки (КНР) Лі Шанфу застеріг від використання острову в якості міри стримування Китаю.
Про це він заявив вчора, 15 серпня, виступаючи на Московській конференції з міжнародної безпеки, передає СNN.
Так, за даними видання, Лі Шанфу не конкретизував, до кого саме він звертався. Втім, з високою долею вірогідності можна припустити, що йшлося про Сполучені Штати, адже саме Вашингтон наразі є основним геополітичним конкурентом Пекіну. До того ж Америка постійно підтримує Тайвань військовими поставками, побоюючись початку китайської інтервенції на острів.
"Всі спроби використовувати Тайвань для стримування Китаю неодмінно закінчаться невдачею", - наголосив голова Міноборони КНР.
Окрім китайської сторони, на саміті в москві були присутні ще майже два десятки держав-союзниць росії. Це Білорусь, Іран, М'янма, африканські країни та інші. Представників Заходу на конференцію не запрошували. Що ж до Лі Шанфу, то він за останній час вже вдруге відвідує російську столицю. Той факт, що до агресора приїжджає саме керівник військового відомства, свідчить про те, що Пекін наразі розглядає росію як свого партнера та союзника у геополітичному протистоянні із західним світом.
Нагадаємо, що вище політичне керівництво китайської держави ніколи не приховувало намір повернути Тайвань під свій контроль. Цей сценарій не виключає й силового варіанту. Ситуація ускладнюється тим, що подібні дії Пекіну не можна буде навіть назвати агресією чи окупацією острову в класичному сенсі. Згідно з міжнародним правом, Тайвань є китайською територією. Суверенітет острову в якості незалежної країни офіційно визнають лише 15 держав. України, до речі, серед них немає.
Ситуація з розділенням Китаю на материковий та островний виникла ще всередині минулого сторіччя. Понад 20 років в країні йшла громадянська війна між комуністами під керівництвом Мао Цзедуна та їхніми опонентами з руху "Гоміньдан" під проводом Чан Кайши (аналог "білого руху" під час подій 1917-1922 в росії). Останні зазнали поразки та відступили на Тайвань, де заснували власну державу, свого роду "альтернативний Китай", який лише частково визнається світовою спільнотою.
Раніше ми писали про основні ознаки того, що КНР готується до повернення Тайваню силовим шляхом. Також "Інформатор" повідомляв про великий пакет військової допомоги Тайваню від США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.