У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Пекін зацікавлений у вільному доступі українських зернових на світові ринки, адже через путіна на планеті може виникнути брак дешевого продовольства
Піднебесна є найбільшим споживачем українського зерна. Китайські порти прийняли чверть усієї української сільськогосподарської продукції, яку транспортували за чорноморською зерновою ініціативою. Брак української продукції може спонукати Пекін натиснути на москву, аби відновити «зернову угоду».
Як повідомляє агенція CNBC, Захід сподівається, що Китай допоможе повернути путіна до дотримання «зернової угоди». Друга за величиною економіка світу з моменту укладення угоди в липні 2022 року прийняла 8 мільйонів тонн української сільськогосподарської продукції з усіх 36 мільйонів тон, як свідчать дані ООН.
«Китай є найбільшим покупцем українського зерна, тому з розвалом Чорноморської зернової ініціативи тиск на Пекін буде надзвичайно сильним із погляду зростання цін на продовольство. Вони, можливо, накопичували трохи напередодні зриву цієї угоди, але це запаси на тижні, а не на місяці», — заявив Девід Рідель, засновник дослідницької групи Riedel Research Group.
Він додає, що Китай намагатиметься уникнути зростання цін на продовольство. КНР зацікавлена годувати своє мільярдне населення дешевою продукцією.
Припинення «зернової угоди», зростання інфляції у світі, рекордні спека та посухи, які вона спричинила, поставили бідні країни перед загрозою голоду та бунтів, пише The Economist. Посіви в Європі та Півночі Китаю вигоріли через посуху, водночас в Індії тривали затяжні зливи. Країна виробляла 40 % світового рису й це збіжжя нема чим замінити.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що адміністрація Байдена зверне особливу увагу запобіганню світовій продовольчій кризі, яка частково спричинена виходом росії Чорноморської зернової ініціативи. Вашингтон планує використати для цього своє головування в Радбезі ООН та Генасамблею організації, яка відбудеться у вересні.
«Ми знаємо, що продовольча безпека — це національна безпека. Росія розпочала повномасштабний напад на світовий хлібний кошик і налаштована позбавити світ українського зерна», — сказав Томас-Грінфілд.
Раніше ми писали про те, що, ймовірно, Китай направить свого представника на мирний саміт у Саудівську Аравію. Про те, що країни Глобального Півдня та Захід зібралися там обговорювати без росії, ми писали ось тут. Ми також розповідали, що президент України збирається на конференцію в ООН, щоб обговорити, в тому числі, проблему голоду на планеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.