Молдова висилає працівника посольства Росії: у чому причина

Розслідування у диппредставництві держави-терориста продовжується, але дипломата вже оголосили персоною нон-грата

Молдова та Росія
Молдова висилає чергового працівника посольства РФ після обшуків у парламенті. Колаж: Інформатор

Міністерство закордонних справ Молдови викликало російського посла Олега Васнєцова. Причина в одному зі співробітників диппредставництва, якого оголосили персоною нон-грата. Його мають вислати з країни після обшуків у парламенті.

Про це повідомляє пресслужба МЗС Молдови. Правоохоронці зібрали докази того, що російський дипломат здійснював на території Молдови “діяльність, несумісну з дипломатичним статусом”.

Дипломата вирішили вислати з країни після того, як затримали двох людей у справі про державну зраду у результаті обшуків в парламенті. За даними ЗМІ, одним із затриманих був керівник юридичного департаменту парламенту Іон Крянге. Його нібито спіймали на гарячому під час передавання інформації співробітникам посольства Росії в Кишиневі. 

"Ми сприймаємо всі ці дії як дуже недружні", – сказав посол РФ журналістам після виклику до МЗС.

Васнєцов також зізнався, чи відомо йому, що співробітник посольства отримав інформацію від офіційних осіб Молдови. За його словами, у диппредставництві “залишилася невелика кількість дипломатів, розслідування ще триває”.

“Дуже дивно, що оголошення персоною нон-грата відбувається в той час, коли докази ще не зібрані”, – додав російський дипломат та зауважив, що РФ вже готує відповідь.

РФ намагається дестабілізувати Молдову

Про підготовку Кремля до дестабілізації ситуації в Молдові й підрив євроатлантичного курсу відомо давно. Москва суттєво наростила пропагандистську кампанію, яка дуже нагадує ту, що була напередодні вторгнення в Україну. Для Росії бойові дії проти Молдови наразі є неможливими через війну в Україні, тому ставку роблять на гібридні атаки. Потенційне встановлення проросійської влади в Кишиневі вкрай несприятливе для України, оскільки під загрозою можуть опинитися експортні морські шляхи.

А у червні США, Британія та Канада виступили зі спільною заявою, у якій звинуватили Росію в спробі втручання в президентські вибори в Молдові з метою усунення проєвропейського уряду Маї Санду. Демократичні столиці стверджують, що Кремль проводить спецоперацію, заручившись підтримкою місцевих колаборантів. Метою є обрання проросійського кандидата, а якщо ні, то принаймні дестабілізація країни в масовому громадянському протистоянні.

Кремль вступив у змову з лідером молдовської опозиції — проросійським олігархом-втікачем Ілоном Шором. Для підриву стабільності країни росіяни роздмухують сепаратистські настрої, а головним конкурентом Санду бачать очільницю автономної Гагаузії Євгенію Гуцул, яка неодноразово літала на поклін до вождя росіян Володимира Путіна. У Молдові президентські вибори відбудуться водночас із референдумом про вступ країни до ЄС 20 жовтня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube