В МЗС підкреслити, що це фейк, розповсюджений російськими пропагандистами для дестабілізації ситуації в регіоні та підриву довіри до міжнародних партнерів Молдови
У черговій спробі маніпуляції громадською думкою, російські пропагандисти поширили фейк про те, що Молдова нібито погодилася екстрадувати в Україну чоловіків призовного віку. Міністерство закордонних справ Молдови категорично спростувало цю інформацію. Там підкреслили, що це частина навмисної дезінформаційної кампанії РФ.
Про це пише NewsMaker. У відомстві спростували, що міністр закордонних справ країни Міхай Попшой нібито робив заяви про висилку на батьківщину українських чоловіків призовного віку.
"Міхай Попшой ніколи не робив подібних заяв. Коли міністр робить публічну заяву, її публікують на комунікаційних платформах МЗС і міністра. Неправдиве приписування неіснуючих заяв - це частина навмисної дезінформаційної кампанії, спрямованої проти Молдови з метою внести розкол у суспільство або дезінформувати його", - зазначили в МЗС.
У відомстві закликали громадян перевіряти першоджерела інформації.
Раніше повідомлялося, що Україна обговорює з Молдовою повернення додому чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали. Видання Newsmaker повідомляло, що про це у телепрограмі заявив посол України у Молдові Марко Шевченко.
Як повідомляв речник прикордонної служби України Андрій Демченко, кордони України з Молдовою та Румунією є найбільш популярними для спроб незаконного перетину. Дані прикордонної поліції Молдови та Румунії свідчать, що в ці країни нелегально потрапили понад 30 тисяч українських чоловіків з початку російського вторгнення. Демченко зазначив, що хоча прикордонні служби сусідніх країн обмінюються з Україною інформацією про тактику нелегального перетину, не всі повертають або депортують спійманих українців-втікачів.
Раніше у деяких країнах ЄС заявляли, що сприятимуть поверненню чоловіків призовного віку в Україну. Це сталося після того, як Україна призупинила надання консульських послуг чоловікам від 18 до 60 років. В українському МЗС це рішення назвали питанням справедливості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.