РФ втручається у вибори в Молдові — США, Британія і Канада попередили Москву про наслідки

Читать на русском

США, Британія і Канада виступили зі спільною заявою щодо нової спецоперації російських окупантів

Читать на русском
Путін та Євгенія Гуцул
Кремль давно готує основу для державного перевороту

США, Британія і Канада виступили зі спільною заявою щодо нової спецоперації російських окупантів

На саміті G7 в Італії у четвер, 13 червня, США, Британія та Канада виступили зі спільною заявою у якій звинуватили Росію в спробі втручання в президентські вибори в Молдові з метою усунення проєвропейського уряду Маї Санду. Демократичні столиці стверджують, що Кремль проводить спецоперацію, заручившись підтримкою місцевих колаборантів. Метою є обрання проросійського кандидата, а якщо ні, то принаймні дестабілізація країни в масовому громадянському протистоянні.

Як повідомляє Guardian, у заяві також йдеться, що російські пропагандисти поширюють фейки та дезінформацію щодо чинної президентки Маї Санду. Підписанти заявили, що вже працюють із Кишиневом щодо введення санкцій проти причетних до злочину.

«Розкриваючи змову Кремля, ми даємо зрозуміти Москві, що виступаємо за вільні та справедливі вибори й не потерпимо її спроб втручатися і підривати демократичні процеси», — зазначено в заяві.

США, Британія та Канада також додають, що РФ постійно здійснює спроби втручання у демократичний процес по всьому світі. Ця загроза особливо актуальна у 2024 році, коли сотні мільйонів людей по всій Європі та Північній Америці йдуть на вибори.

Гібридна атака проти Молдови

Про підготовку Кремля до дестабілізації ситуації в Молдові й підрив євроатлантичного курсу відомо давно. Москва суттєво наростила пропагандистську кампанію, яка дуже нагадує ту, що була напередодні вторгнення в Україну. Для Росії бойові дії проти Молдови наразі є неможливими через війну в Україні, тому ставку роблять на гібридні атаки. Потенційне встановлення проросійської влади в Кишиневі вкрай несприятливе для України, оскільки під загрозою можуть опинитися експортні морські шляхи.

Кремль вступив у змову з лідером молдовської опозиції — проросійським олігархом-втікачем Ілоном Шором. Для підриву стабільності країни росіяни роздмухують сепаратистські настрої, а головним конкурентом Санду бачать очільницю автономної Гагаузії Євгенію Гуцул, яка неодноразово літала на поклін до вождя росіян Володимира Путіна. У Молдові президентські вибори відбудуться водночас із референдумом про вступ країни до ЄС 20 жовтня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.