Санду застерігла, що росія може втрутитися в президентські вибори у Молдові

Читать на русском

Майя Санду наполягає, що вибори президента та референдум про вступ до ЄС мають відбутися в один день

Читать на русском
Санду пояснила, чому референдум про вступ Молдови до ЄС та президентські вибори слід провести в один день
Майя Санду

Майя Санду наполягає, що вибори президента та референдум про вступ до ЄС мають відбутися в один день

Президентка Молдови Майя Санду роз'яснила, чому запропонувала на голосування парламенту ініціативу провести референдум щодо вступу країни до Європейського союзу в один день із президентськими виборами. Також вона застерегла від ймовірного втручання росії у прийдешні вибори.

В ефірі передачі Bună seara на телеканалі Moldova1 Майя Санду розповіла, що на президентських виборах у Молдові найвища явка. Тим часом більшість політичних партій Молдови не підтримують ініціативу Санду. Лідери партій, яких президент запросила на консультацію про референдум, заявили, що загальне опитування має проводитися окремо від президентських виборів.

Що каже Майя Санду?

Президентка навела декілька аргументів на користь того, чому референдум про вступ Молдови до ЄС має відбутися одного дня з виборами президента. На думку Санду, референдум визначить долю країни на роки.

"Референдум визначить долю країни на багато років уперед. Ми хочемо, щоб на виборчі дільниці прийшло якнайбільше людей. Знаємо з досвіду, що на президентських виборах найвища явка виборців, ще один аргумент — це економія ресурсів", — повідомила Санду.

Президент Молдови також заявила, що не відкидає спроб втручання росії у вибори восени. Вона допустила, що росія посилить дезінформаційні та маніпуляційні кампанії. 

"Ми всі маємо бути пильними. Одна зі зброї Кремля — це дезінформація та маніпуляція. Інститути влади мають бути пильними та використовувати накопичений на попередніх виборах досвід", — сказала Санду.

За словами Санду, як тільки громадяни Молдови ухвалять рішення про майбутнє країни, весь політичний клас має йому підкоритися. Водночас глава держави зазначила, що наразі є люди, які дозволяють маніпулювати собою та "слухають лише те, що говорить Кремль", але попри це "країна повинна мати мужність та рішучість вступити до Європейського союзу".

Президент також повідомила, що громадські консультації щодо організації референдуму пройдуть найближчими тижнями. Санду наголосила, що політичні опоненти не повинні дезінформувати громадськість та мають поважати волю громадян.

Референдум про вступ до ЄС

Наприкінці грудня 2023 року Майя Санду запропонувала парламенту провести у Молдові референдум про вступ до Євросоюзу. Вона висловила думку, що загальне опитування можна організувати в осінній період 2024 року, яке збігається з датою президентських виборів. Парламент на засіданні 28 грудня схвалив проведення республіканських референдумів того ж дня, що й парламентські, президентські та місцеві вибори.

Складання чисел з позначення року, "2+0+2+4", дає цифру "8": що вона означатиме для українських захисників на полі бою, і чи принесе магічна вісімка довгоочікуване полегшення - розповідає астрологиня Анна Карпєєва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.