Мобілізація засуджених: Малюська розповів, у яких підрозділах служитимуть в'язні

Читать на русском

Українські засуджені спочатку служитимуть штурмовиками окремо від інших військових, а пізніше їх будуть змішувати з іншими підрозділами

Читать на русском
малюська, ув'язнені з військовими
Денис Малюська розповів про особливість служби в ЗСУ для людей, які прийдуть туди з тюрми

Українські засуджені спочатку служитимуть штурмовиками окремо від інших військових, а пізніше їх будуть змішувати з іншими підрозділами

Українські засуджені, які добровільно зголошуються служити в армії, будуть штурмовиками. Спочатку вони служитимуть у штурмових підрозділах, які  складаються виключно з тих, хто відбував покарання у тюрмах. Але з часом все може змінитись. 

Міністра юстиції зазначив, що це будуть штурмові підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Але з часом засуджених можуть змішувати зі звичайними військовослужбовцями.

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська. В ефірі національного телемарафону у понеділок, 27 травня, він сказав: 

"Станом наразі це будуть штурмові підрозділи. Це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями". 

Малюська проінформував, що деяких засуджених вже мобілізували. Вони не перебувають на фронті, а поки що проходять військовий вишкіл.

Мобілізація засуджених

В Україні 27 травня стартував процес мобілізації засуджених. Представники бойових підрозділів у тюрмах вже проводять рекрутинг. Влада України очікує, що така практика підсилить фронт. Думки експертів з цього приводу розділились Хтось із правозахисників вважає, що учорашні в'язні будуть не гіршими вояками, ніж усі інші чоловіки. А дехто скептично каже, що вони утікатимуть при першій нагоді або ж здаватимуться у полон. 

На відміну від Росії, Україна не бере до війська убивць і ґвалтівників. Причетність до тероризму, порушення ПДР у нетверезому стані, що спричинило загибель кількох людей, введення в оману суду чи іншого уповноваженого органу - усе ці статті та деякі інші забороняють в'язням служити в армії. Вступ до війська для засуджених є добровільним, кожну справу має окремо розглянути суд і дати дозвіл. Також необхідна згода командира військової частини. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 17 травня підписав законопроєкт  №11079-1, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно приєднуватися до лав Сил оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.