Президент України підписав ухвалений в травні Радою закон про мобілізацію засуджених в Україні
Президент України Володимир Зеленський підписав ще один закон у п'ятницю, 17 травня. Йдеться про проєкт закону 11079-1, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України. 17 травня документ було повернуто парламенту з підписом Володимира Зеленського.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України. Цей закон вносить зміни до Кримінального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого кодексів та інших законів України, впроваджуючи інститут умовно-дострокового звільнення осіб для участі в обороні країни.
"17.05.2024 (проєкт закону - ред.) повернуто з підписом від Президента України", - повідомляється на сайті парламенту.
Рада ухвалила законопроєкт №11079 у другому читанні 8 травня. Цей законопроєкт ініційований представниками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ, а також підтриманий Міністерством юстиції та групою народних депутатів. Він відкриває можливість добровільної мобілізації в'язнів для служби у ЗСУ.
Документ визначає ряд ключових аспектів, що стосуються умов та обмежень щодо участі ув'язнених у мобілізації. Президент України Володимир Зеленський вже підписав цей закон, що свідчить про його набуття чинності.
Згідно із законом, особи, які вже перебувають у в'язниці за такі важкі злочини, як порушення національної безпеки, умисне вбивство двох чи більше осіб, зґвалтування в поєднанні з вбивством, а також сексуальне насильство, не можуть бути мобілізовані. Це також стосується осіб, які мають судимість за вчинення інших серйозних злочинів, передбачених певними статтями Кримінального кодексу України, якщо їхні судимості не були погашені або не зняті за установленими законом процедурами.
Крім того, не можуть мобілізувати осіб, які вчинили напади на правоохоронців, здійснили особливо тяжкі корупційні порушення або займали відповідальні посади, такі як міністри, депутати, їх заступники та помічники, незалежно від характеру вчиненого злочину. Інші ж ув'язнені матимуть право скористатися програмою.
Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Точні цифри будуть залежати від різних сценаріїв та умов мобілізації, а також від статей, за якими засуджені перебувають у в'язниці.
Нагадаємо, в Міноборони раніше розповіли, у яких підрозділах служитимуть засуджені якщо їх мобілізують. Зокрема, для них передбачені спеціальні підрозділи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.