Адвокат Сергій Дубок пояснив, що військовозобов'язані, які не оновили дані до 16 липня першочергово отримають повістку
Військовозобов’язані українці, які не оновили свої дані до 16 липня 2024 року, у першу чергу отримуватимуть повістки з викликом до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Потім їх відправлять для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Про це повідомив адвокат Сергій Дубок у коментарі "Суспільному". Юрист також прокоментував питання про те, чи вважатиметься врученою повістка, яку отримувач не бачив.
"Військовозобов’язані, які не оновили свої персональні дані у період з 18 травня по 16 липня, в першу чергу, будуть викликатись до ТЦК повістками з метою оновлення персональних даних. Військовозобов’язаних, які їх оновили, можуть викликати до ТЦК повістками з метою проходження військово-лікарської комісії", - заявив правозахисник.
Адвокат додав, що згідно з пунктом 41 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, повістка про виклик повинна надсилатися адресату не пізніше ніж протягом 48 годин після підписання її відповідним керівником. Дата явки за викликом для резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше ніж через 14 днів від дня надсилання повістки поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Що стосується випадків, коли повістка просто залишена у поштовій скриньці, то такі повістки друкуються централізовано разом з описом вкладення і надсилаються військовозобов’язаним та резервістам. Тобто лист з повісткою має вручатися особисто під підпис.
Крім того, Дубок розповів про процедуру повторного проходження медичної комісії для тих, хто був визнаний "обмежено придатним" і має бронювання. Такі громадяни мають термін до 4 лютого 2025 року для проходження повторного медичного огляду, і на це не вплине наявність відстрочки чи бронювання.
Міністерство оборони України заявило, що українцям не будуть надсилати повістки через електронну платформу Резерв +. Причина цього полягає в відсутності відповідної юридичної основи для таких дій. Щоб запровадити електронні повістки, потрібно розробити та затвердити необхідну нормативно-правову базу.
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що хоч технічні можливості для вдосконалення Резерв + існують і можуть бути реалізовані розробниками, наразі законодавчі основи для електронного вручення повісток відсутні. Тому легальним способом вручення повісток залишається їх надсилання рекомендованими листами з описом вкладення.
На цей час, будь-які заяви про електронні повістки через Резерв + не мають під собою реальної юридичної основи і є лише чутками.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, яке покарання передбачено за відмову від повістки в Україні. Також Інформатор писав, які дані мають бути зазначені у правильно оформленій повістці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.