Немає розділення на тих, хто оновив дані, і тих, хто не оновив: начальник ТЦК у Києві розповів про мобілізацію після 16 липня

Начальник Дарницького районного ТЦК і СП Володимир Новосядлий повідомив, за якими правилами триває робота з мобілізації

Призов в Україні
В Україні немає необхідності призивати все чоловіче населення

В Україні облік військовозобов'язаних ведеться постійно, навіть після завершення терміну оновлення військово-облікових даних 16 липня. Всі процедури регламентовані постановою уряду. При цьому стати на облік в Києві можуть лише ті, хто прописаний або має нерухомість у столиці, тоді як внутрішньо переміщені особи мають інші умови.

Про це  в інтерв'ю для "Вечірнього Києва" розповів Володимир Новосядлий, очільник Дарницького районного ТЦК і СП. Він детально розповів про діяльність військкомів після 16 липня, коли завершився термін оновлення військово-облікових даних.

"Після 16 числа ми виконуємо свою роботу так, як виконували її до цього... Проведення мобілізації під час дії воєнного стану - це пріоритетне завдання для нас. Звичайно, у певних розмірах і певних кількостях. Тому ті завдання, які на нас покладають, - ми і реалізуємо" - сказав він.

За його словами, облік військовозобов'язаних ведеться постійно. Без розділення на тих, хто оновив дані, і тих, хто цього не зробив.

"Ми будемо працювати за двома категоріями. І будемо займатися своєю повсякденною роботою. Усі ці процедури та алгоритми прописані в 560-й постанові "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період". Усе за законом", - підкреслив він.

Новосядлий також зазначив, що зараз нема потреби призивати всіх чоловіків. Але існують конкретні показники, яких потрібно дотримуватися, оскільки є потреба у поповненні та ротації. 

"Проте питання про масовий призов наразі не стоїть. Для цього існує бронювання, яке активно розширюється. Деякі люди мають сімейні обставини або проблеми зі здоров'ям", - зазначив Новосядлий.

Він також наголосив, що стати на облік можна лише за місцем декларованого або зареєстрованого місця проживання. Тобто якщо людина прописана або володіє нерухомістю в Києві, то може звернутися до районного ТЦК і СП. Якщо ж чоловік тільки працює тут, але не маєте прив'язки до житла, то такій особі відмовлять.

"ВПО можуть ставати на облік без прив'язки до житла. Для всіх інших діють вимоги, які я вже назвав", - сказав Новосядлий.

Дію воєнного стану подовжено

Верховна Рада України нещодавно проголосувала за продовження терміну дії воєнного стану та мобілізації до 9 листопада 2024 року. Відповідний законопроєкт, внесений президентом України Володимиром Зеленським, підтримали 339 депутатів.

За даними Міноборони, українців, які ігноруватимуть повістки, можуть оголосити у розшук після 16 липня. Тобто з 17 липня повістка, надіслана поштою, вважатиметься врученою, навіть якщо її не забрали. Військовозобов'язані вважатимуться повідомленими належним чином. Якщо вони ігноруватимуть час прибуття до ТЦК, вказаний у повістці, вони потраплятимуть у розшук.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану в Україні діє ряд заборон. Зокрема, заборонено змінювати Конституцію України та АР Крим, проводити вибори президента України, Верховної Ради, Верховної Ради АР Крим та органів місцевого самоврядування, проводити всеукраїнські та місцеві референдуми, проводити страйки, масові зібрання та акції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube